چاپ این خبر
کد خبر : 81836
۲:۰۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۵

۵ توصیه مهم که کودکان آنلاین نباید انجام بدهند

والدین و مربیان بi عنوان هادیان کودکان و نوجوانان می بایستی باید ها و نبایدهای حضور در فضای مجازی را برای ایشان معین نمایند تا آسیب ها را به حداقل رسانده و یا به فرصت تبدیل نمایند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از کانال همگام با شهر خوانسار، روالدین و مربیان بعنوان هادیان کودکان و نوجوانان می بایستی باید ها و نبایدهای حضور در فضای مجازی را برای ایشان معین نمایند تا آسیب ها را به حداقل رسانده و یا به فرصت تبدیل نمایند:

۱٫ صحبت کردن با غریبه ها در فضای مجازی
امروزه با رشد ارتباطات و انقلاب و تحول در رسانه های جدید غریبه ها فقط در خیابان ها نیستند و خطر غریبه ها حتی فرزندان ما را در رختخواب آن ها هم ایشان را تهدید می کند.

۲٫ اشتراک اطلاعات شخصی در اینترنت
بزرگسالان و والدین بیشتر از کودکان و نوجوانان می دانند که نشر اطلاعات شخصی و دسترسی دیگران به آن چه میزان می تواند دردسر آفرین باشد، حال با این نکته که هرآنچه در اینترنت منتشر شود حتی قابلیت حذف را هم ندارد، حال باید به فرزندان آموزش دهید که اشتراک اطلاعات شخصی در اینترنت خطرآفرین است.

۳٫ انجام بازی های دیجیتال بدون محدویت زمانی
بدون شک کودکی نیست که بازی را دوست نداشته باشد، بالاخص اگر این بازی روی موبایل و تبلت باشه و اساس روحیه کشف و چالش برانگیز کودکان فوق العاده میل به این موضوع دارد، امام خطر وقتی بزرگ تر می شود که در استفاده از بازی ها محدویت زمانی معین نگردد یعنی یکی از اصول رژیم مصرف رسانه “مدیریت زمان” که در نتیجه می تواند به روابط واقعی با دیگران و برنامه های دیگر زندگی لطمه بزرگی بزند.

۴٫ داشتن پروفایل در شبکه های اجتماعی
اینستاگرام ، فیس بوک، تلگرام و … شبکه هایی هستند که بچه ها دوست دارند تا در آن پروفایل داشته باشند و خودشون رو معرفیکرده و با دیگران ارتباط بگیرند،اما آیا این کار توصیه می شود؟؟؟
طبیعی است این کار مثل خیلی از کارهای دیگه نیازمند حداقل سن ۱۶ سال و ملاحظات آموزشی همچون آموزش های حفظ حریم خصوصی و … است که باید کودک و نوجوان پیش از ایجاد آن، اخد کرده باشد.

۵٫ دانلود هربرنامه ای از مارکت هایGOOGLE PLAY و APPEL STOR
همه ما میدانیم هزاران برنامه بر روی GOOGLE PLAY و APPEL STOR وجود دارد برای دانلود، اما این را هم باید بدانیم همه این برنامه ها مناسب ما نیستند و حتی ممکن است با بدافزارهایی همراه باشند،حتی برنامه هایی هستند که بدون اجازه شما می توانند پیام ها و تماس ها و صوت و فیلم شما را بدون اجازه خودتان (!) به اشتراک بگذارند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها