چاپ این خبر
کد خبر : 82203
۱۱:۳۹ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۶
رییس شورای اسلامی شهر خوانسار در جمع اصحاب هنر و رسانه؛

این درد است که مردم برای فراگیری کار هنری به شهر دیگری بروند

رییس شورای اسلامی شهر خوانسار گفت: این مسئله برای ما درد است که مردم شهرستان برای فراگیری کار هنری به شهر دیگری بروند، در عین حال نیز از هنرمندان می خواهیم که شورا را همراهی کنند تا امکانات و فضای کار ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، هوشنگ صانعی در نشست اصحاب هنر و رسانه خوانسار که شامگاه امروز در سالن اجتماعات شهرداری خوانسار برگزار شد با اشاره به مطالب مطرح شده در جلسه اظهار کرد: در خصوص مسئله مکان که گروه های هنری مطرح کردند این موضوع باید از سوی گروه ها پیگیری شود و از اندک شروع کرد.

رییس شورای اسلامی شهر خوانسار با بیان این که شورا در خدمت گروه های هنری و هنرمندان شهرستان است گفت: تا آنجایی که در توانمان بوده است مسائل را پیگیری کرده ایم و در عین حال ارتباط هنرمندان و گروه های هنری نیز باید با ارشاد بیشتر باشد.

وی با اشاره به حضور هنرمندان برجسته و خیران در شهرستان افزود: آوردن افراد خوش فکر و موثر از هر نقطه از کشور کار ساده ای نیست و نیاز به ارتباط و رایزنی فراوانی دارد تا بتوان نظر این افراد را جلب کرد.

صانعی با تاکید بر تاثیر اهمیت دادن به جایگاه خیران و هنرمندان برجسته برای حضور آنها در شهرستان تصریح کرد: باید مقابل خیران، سرمایه گزاران و هنرمندان برجسته کشوری فرش قرمز پهن و از بی مهری نسبت به این افراد اجتناب کرد.

وی افزود: این مسئله برای ما درد است که مردم شهرستان برای فراگیری کار هنری به شهر دیگری بروند، در عین حال نیز از هنرمندان می خواهیم که شورا را همراهی کنند تا امکانات و فضای کار ایجاد شود.

رییس شورای شهر خوانسار سوزاندن نیروها را برای شهرستان مخرب دانست و ادامه داد: اگر طی سال های قبل نیروهای خود را پرورش داده بودیم اکنون در هر نهادی چهره های شاخصی داشتیم و این به دلیل آن است که نیروهای خود را سوزانده ایم.

وی خاطر نشان کرد: اگر نقدی وجود دارد باید این را بیان کنید و البته هر مطلبی که بیان می شود پیش از انتشار آن اطلاعات کامل و دقیق را شورا در اختیار افراد خواهد گذاشت، چرا که ما با آسیب دیدن افراد شدیدا مخالف هستیم.

صانعی هم چنین به معرفی شورایاران در هر یک از محله های شهر نیز اشاره کرد و افزود: طی چهار ماه اخیر که از فعالیت شورا سپری می شود به صورت مستمر شورا در محله های مختلف شهر حضور یافته است و اقدام به انتخاب شورایاران شده  و این روند تا انتهای ماه ادامه خواهد داشت.

در این دیداراعضای شورای شهرو رییس اداره ارشاد حضور داشتند و انجمن های ادبی، تعزیه، موسیقی، خبرنگاران، هنرهای تجسمی، خوشنویسی، هنرهای نمایشی به بیان دیدگاه ها ومشکلات خود پرداختند.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها