چاپ این خبر
کد خبر : 82241
۹:۰۰ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۸
رئیس اداره ثبت احوال خوانسار خبر داد

خوانساری‌ها پیشتاز در دریافت کارت ملی هوشمند/ کاهش چشم‌گیر طلاق در خوانسار

رئیس اداره ثبت احوال خوانسار گفت: با استقبال خوبی که به عمل آمده، بیش از ۸۵ درصد مردم شهرستان خوانسار کارت ملی هوشمند دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، معصومه ایمانیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوانسار به مناسبت هفته ثبت احوال، اظهار کرد: با توجه به این‎ که ۴ سال است که صدور کارت ملی هوشمند آغاز شده است، اما در ۲ سال اخیر با استقبال خوب مردم شهرستان خوانسار بیش از ۸۵ درصد کارت ملی هوشمند دریافت کردند.

وی با بیان اینکه به صورت میانگین روزانه ۳۰ نفر برای کارت ملی هوشمند مراجعه می‌کنند، افزود: برخی درخواست کنندگان که کارت ملی هوشمند آنان صادر شده هنوز برای دریافت کارت ملی هوشمند خود مراجعه نکردند و ضروری است نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

رئیس اداره ثبت احوال خوانسار تأکید کرد: سال آینده تمام کارهای اداری با کارت ملی هوشمند انجام می‌شود و کسانی که تاکنون برای دریافت کارت ملی هوشمند مراجعه نکردند، تا پایان سال جاری مهلت دارند.

وی با اشاره به صدور شناسنامه مکانیزه، مطرح کرد: یکی از مزایای صدور شناسنامه مکانیزه ضریب امنیتی بالا و عدم جعل شناسنامه است.

ایمانیان اظهار کرد: در گذشته به دلیل عدم وجود دفتر طلاق در شهرهای همجوار به دفتر طلاق در خوانسار مراجعه می‌کردند و کل آمار طلاق شهرستان‎ها به شهرستان خوانسار نسبت داده می‌شد.

وی افزود: سال گذشته در دفتر طلاق خوانسار ۱۷۱ مورد طلاق به ثبت رسیده است که از این تعداد ۹۲ مورد مربوط به گلپایگان و ۴۱ مورد مربوط به سایر شهرهای همجوار بوده است.

ایمانیان ادامه داد: در ۹ ماهه امسال ۳۴ مورد طلاق در دفتر طلاق خوانسار به ثبت رسیده است که از این تعداد ۱۲ مورد مربوط به شهرستان خوانسار و مابقی مربوط به سایر شهرهای همجوار بوده است.

وی افزود:  آمار طلاق در ۹ ماهه سال گذشته ۲۶ مورد بوده است که در مقایسه با ۹ ماهه سال جاری بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس اداره ثبت احوال خوانسار با بیان اینکه سال گذشته ۳۲۸ مورد ازدواج در شهرستان خوانسار به ثبت رسیده است، افزود: در سال جاری تا کنون تعداد ۲۲۳ مورد ازدواج به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۸۴ مورد ولادت در شهرستان خوانسار اتفاق افتاده است، ادامه داد: در ۹ ماهه سال جاری ۲۶۳ مورد ولادت به ثبت رسیده است.

ایمانیان با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال تعداد ۱۶۹ مورد آمار فوت به ثبت رسیده است، افزود:  سال گذشته تعداد ۱۷۵ مورد آمار فوت ثبت شده است.

وی اظهار کرد: فراوانی انتخاب اسم در پسران امیرعباس، امیر حسین و امیرعلی، و فراوانی انتخاب اسم دختران در فاطمه، زهرا و نازنین زهرا در شهرستان خوانسار است.

رئیس اداره ثبت احوال خوانسار در پایان خاطر نشان کرد: از شهرداری، دهیاران و شوراهای اسلامی و خانه‌های بهداشت شهرستان خوانسار در اطلاع رسانی سریع برای آمار فوت قدردانی می‌‎کنم.

خبرنگار معصومه فصاحت

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها