چاپ این خبر
کد خبر : 82513
۸:۰۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
مدیر عامل بانک صنعت و معدن در اصفهان:

وثیقه بانکی به یک تجارت تبدیل شده است/ نگاه کوتاه مدت در پیشبرد برنامه ها موثر نیست

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن، گفت: موضوع وثیقه در کشورمان، به یک تجارت تبدیل شده است در حالی که در هیچ یک از کشورهای دنیا چنین سیستمی وجود ندارد و اجرا نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، علی اشرف افخمی، در جمع صنعتگران و کارآفرینان استان اصفهان، با تاکید بر اینکه لازم است نظام بانکی ما به اعتبارسنجی و رتبه بندی واحدهای صنعتی و تولیدی برای اعطای تسهیلات توجه کند، تصریح کرد: این کار، بسیاری از مشکلات موجود بویژه در بخش بانکی را حل می کند.

افخمی با بیان اینکه لازم است نرخ سود تسهیلات برای صنعتگران و کارآفرینان کاهش یابد، افزود: سال های گذشته نرخ سود تسهیلات تا حدود ۳۰ درصد نیز بود اما با اقدام های انجام شده توسط دولت یازدهم و دوازدهم این نرخ به ۱۸ درصد کاهش یافت هرچند هنوز این نرخ سود با نرخ سودهای چهار و شش درصدی تسهیلات بانکی که در کشورهای دیگر به واحدهای صنعتی می پردازند، قابل رقابت نیست.

مدیر عامل بانک صنعت و معدن همچنین یکی از مشکل های موجود در پیشبرد برنامه های توسعه ای را نگاه های کوتاه مدت خواند و گفت: ما باید طرح های بلند مدت حتی تا ۵۰ سال آینده داشته باشیم و بطور متمرکز روی آنها کار کنیم.

افخمی بااشاره به اقدام بانک صنعت و معدن برای تعاملات بین المللی تصریح کرد: ما قبل از برجام اقدام هایی کرده بودیم اما با اجرایی شدن سند برجام و در طول دو سال گذشته، توفیق های خوبی در این زمینه بدست آوردیم.

وی، گرفتن ۴۰۰ میلیون دلار خط اعتباری، گرفتن دومین خط اعتباری بصورت قرارداد وام به ارزش ۱٫۵ میلیارد دلار در تابستان سالجاری با یکی از بانک های خارجی، انعقاد قرارداد فاینانس قطار سریع السیر تهران – مشهد با سرمایه گذاری ۱٫۷ میلیارد دلار و عاملیت تامین مالی برای ورود ۱۱ فروند هواپیمای ایرباس به کشور را از جمله این اقدام ها بیان کرد.

مدیر عامل بانک صنعت و معدن، با بیان اینکه این بانک در سه سال گذشته در نیروگاه های کشور برای تولید شش هزار مگا وات برق سرمایه گذاری کرده است، افزود: تاکنون افزون بر سه هزار مگاوات آن به شبکه برق کشور متصل شده است.

افخمی همچنین به گشایش اعتبار برای پروژه قطار سریع السیر اصفهان – تهران به ارزش ۱٫۸ میلیارد دلار با عاملیت این بانک اشاره کرد و گفت: این طرح حدود ۴۰ درصد پیشرفت دارد و امید است تا دو سال آینده به بهره برداری برسد.
انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها