چاپ این خبر
کد خبر : 82602
۱۲:۰۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
توصیه هواشناسی به باغداران و کشاورزان؛

باغداران استان اصفهان نسبت به رنگ آمیزی تنه درختان اقدام کنند/ ضرورت تامین گرمای جایگاه دام ها

اداره کل هواشناسی استان اصفهان، با صدور اطلاعیه ای با اشاره به شرایط ناپایدار جوی در آسمان استان، به کشاورزان، باغداران و مرتعداران هشدارهایی داده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، اداره کل هواشناسی استان اصفهان در اطلاعیه ای، به باغداران و مسئولان فضای سبز شهرداری های سراسر استان اصفهان توصیه کرد، به دلیل کاهش دما، نسبت به انجام عملیات یخ آب زمستانه برای از بین بردن آفات خاکزی اقدام کنند.

اداره کل هواشناسی اصفهان همچنین، به منظور جلوگیری ازیخ زدگی غده های سیب زمینی، به دلیل افت دما در هفته جاری از کشاورزان خواست تا تمهیدات لازم برای کنترل دمای انبارهای سیب زمینی به عمل آورند.
در این اطلاعیه همچنین، با اشاره به کاهش شدید دما در هفته جاری به گلخانه داران نیز توصیه شده است دمای گلخانه های محصولات سبزی، صیفی و گل های زینتی را کنترل کنند.

توصیه به باغداران نسبت به رنگ آمیزی تنه درختان با رنگ سفید تا ارتفاع ۸۰ سانتیمتری برای جلوگیری از ترک خوردگی تنه، عملیات تغذیه باغ بصورت چالکود با کودهای آلی و شیمیایی، انجام عملیات هرس در باغاتی که خزان کامل کرده اند و بیمه محصولات باغی در میمه از جمله توصیه های یاد شده در این اطلاعیه است.

مرتعداران نیز بنا به هشدارهواشناسی استان اصفهان باید برای جلوگیری از یخ زدگی آب و آسیب دیدن آبشخورها و آب انبارهای سیمانی تمهیدات لازم را انجام دهند و باتوجه به افت درجه حرارت سطح زمین به زیر صفر در ساعات شب، نسبت به تامین گرمای جایگاه دام ها اقدام کنند.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان اعلام کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار موج ناپایدار و فعالیت آن تا اواسط روز دوشنبه بر روی استان است.

بر این اساس از دیروز، تا اوایل بامداد امروز، شرایط افزایش ابر، وزش باد و بارش برف بویژه در نیمه غربی و شمالی و تا حدی مرکز استان پیش‌بینی شده بود.

هوای استان اصفهان، در ۲۴ ساعت آینده بویژه در مناطق غربی استان بین سه تا پنج درجه سردتر می شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها