چاپ این خبر
کد خبر : 82636
۱۱:۰۰ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
استاندار اصفهان تاکید کرد؛

مسئله‌ای مهم‌تر از ساماندهی امور جوانان نیست/ منازعات سیاسی عامل توقف در کارهاست

استاندار اصفهان، گفت: مدیران استانی موظف هستند برنامه‌های عملیاتی و کاربردی خود را در زمینه جذب هرچه بیشتر جوانان، اشتغال آن‌ها و حضور فعال و پرنشاط آن‌ها در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، علمی و سیاسی را ارائه کنند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، محسن مهرعلیزاده، شامگاه دوشنبه، در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در استانداری اصفهان، تصریح کرد: سابقه این نشست ها نشان می‌دهد که متأسفانه برخی مدیران‌کل و رؤسای دستگاه‌ها کمترین اهمیت را به این جلسه داده‌اند و همین امر سبب شده که به تدریج به جای حضور فعال در جلسات نماینده‌های خود را به جلسه فرستاده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: سطح تصمیم ها و تدوین استراتژی‌ها در امور جوانان، به همین دلیل به شدت نزول پیدا کرده است و این روال در دوره جدید نمی‌تواند و نباید استمرار داشته باشد.

استاندار اصفهان تأکید کرد: چه مسئله‌ای مهم‌تر از مسئله ساماندهی امور جوانان است که آقایان مدیرکل به این مسئله تا این حد بی‌توجهی می‌کنند.

این مقام مسئول با عذرخواهی از نمایندگان مدیران‌کل دعوت شده که در جلسه حضور داشتند، از آن‌ها خواست جلسه را ترک کنند.

به گفته استاندار اصفهان، با توجه به اهمیت موضوع جوانان و سطح تصمیم‌گیری در این ستاد لازم است مدیران‌کل شخصاً در این‌گونه جلسات و نشست های کاری شرکت کنند.

مهرعلیزاده ادامه داد: مدیران موظف هستند در برنامه‌های عملیاتی و کاربردی خود را در خصوص جذب هرچه بیشتر جوانان، اشتغال آن‌ها و حضور فعال و پرنشاط آن‌ها در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، علمی و سیاسی را ارائه کنند.

استاندار اصفهان، یکی از دلایل توقف کارها در استان را منازعات سیاسی خواند و گفت: باید به شایستگی ها احترام گذاشت و با تدبیر و تدبر فعالیت ها را به پیش برد.

وی با بیان اینکه جوانان سرشار از انرژی، فکر و ایده‌های جدید و خلاق هستند و با واقعیت‌های بین‌المللی ارتباط و قدرت تعامل بیشتری داشته باشند، اضافه کرد: تا زمانی‌ که کارها و برنامه‌ها به دست جوانان با انگیزه، قوی و پر ریسک سپرده نشود از کیفیت لازم برخوردار نخواهد بود.

استاندار اصفهان از مدیران خواست تا در یک زمان‌بندی معقول و محدود که در هر حال بیش از سه ماه به طول نینجامد، حداقل دو تا سه نفر از معاونان خود را از بین جوانان ۲۵ الی ۳۵ سال خود انتخاب کنند.

وی آب و مشکلات زیست محیطی را از مهمترین مسائل استان خواند و گفت: بیشترین وقت من در دو ماه گذشته به این موضوع ها اختصاص یافته است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها