چاپ این خبر
کد خبر : 82658
۱۰:۰۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
رئیس جمعیت هلال احمر خوانسار مطرح کرد

لزوم فعال شدن کانون محلات با محوریت امداد و نجات محله

رئیس جمعیت هلال احمر خوانسار گفت: اگر کانون محلات فعال شود و در هر روستا یک تیم امداد و نجات با محوریت محله راه‌اندازی شود بسیاری از مشکلات بر طرف می‌شود، همچنین تجهیزات مورد نیاز تأمین و آموزش‌های لازم در بین مردم روستا ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، علمدار فروغی در جلسه آموزش امداد و نجات مسؤولان ادارات و دهیاران شهرستان خوانسار، اظهار کرد: پس از حادثه زلزله در برخی استان‌های کشور بلافاصله ۲ تیم امداد و نجات به این مناطق اعزام کردیم.

وی با بیان اینکه ۴ دستگاه کانکس با کمک خیرین خریداری و به استان زلزله‌زده کرمانشاه ارسال شده است، افزود: با برپایی ۷ پایگاه در سطح شهرستان مبلغ ۴۵ میلیون تومان برای کمک به مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه جمع آوری شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر خوانسار با اشاره به اینکه دهیاران نیروهای توانمندی در روستاها هستند، بیان کرد: اگر کانون محلات فعال شود و در هر روستا یک تیم امداد و نجات با محوریت محله راه‌اندازی شود بسیاری از مشکلات بر طرف می‌شود، همچنین تجهیزات مورد نیاز تکمیل و آموزش‌های لازم در بین مردم روستا ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای آمادگی خانواده‌ها نمایشگاه دائمی از محصولات صنایع نساجی هلال احمر دائر می‌شود، ادامه داد: کیف نجات خانواده که شامل اقلام امدادی مورد نیاز برای ۳ روز نخست حادثه است باید در اختیار آن‌ها داشته باشد.

فروغی در پایان گفت: در سال جاری آموزش مدیریت بحران، خود امدادی و دگر امدادی و سناریو نویسی مانورها صورت گرفته است.

در ادامه عبدالله صانعی ضمن قدردانی از جمعیت هلال احمر خوانسار در سرعت عمل در انجام مانورها، تصریح کرد: حوادث مخاطره انگیز در شهرستان اتفاق نیفتاده است اما با توجه به سناریوهای طراحی شده جمعیت هلال احمر خوانسار، سرعت عمل در زمان برگزاری مانور لحظه صفر بدون اطلاع قبلی در شهرستان قابل تحسین است.

معاون فرماندار خوانسار، افزود: در نیم قرن اخیر با تغییرات اقلیمی و آب و هوایی و افزایش دما که به بالای ۱۵ درجه رسیده کاهش بارندگی را به همراه داشته است.

*فعالیت ۷۵ واحد پرورش مرغ گوشتی در خوانسار

در ادامه بهاءالله خسروی اظهار کرد: در آذرماه سال جاری نخستین کانون آنفولوانزای پرندگان در یک واحد مرغ رنگی در گلپایگان شناسایی شد.

وی افزود: شبکه دامپزشکی حافظ منافع تولید کننده مرغ و طیور در شهرستان است، دهیاران در مواجه شدن با افراد دوره‌گرد که در روستا فروش مرغ و جوجه رنگی دارند را به شبکه دامپزشکی خوانسار اطلاع دهند.

رئیس شبکه دامپزشکی خوانسار تاکید کرد: در شهرستان خوانسار ۷۵ واحد پرورش مرغ گوشتی وجود دارد که در صورت رعایت نکردن موارد بهداشتی در زمینه پیشگیری از بیماری آنفولوانزای پرندگان به واحدهای مرغداری خسارت وارد می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دهیاران در زمینه مقابله با بیماری تب برفکی با شبکه دامپزشکی همکاری کنند، همچنین خوراک مرغ و تخم‌مرغ بیماری‌زا نیست چرا که پس از انجام آزمایشات وارد بازار فروش می‌شود.

 

خبرنگار معصومه فصاحت

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها