چاپ این خبر
کد خبر : 82693
۱۱:۰۰ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان:

افزایش هزینه سفر به کربلای معلی/ اعزام از اصفهان به هفته‌ای ۴ پرواز کاهش یافت

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان از کاهش اعزام زائران عتبات عالیات به دلیل قرار داشتن در فصل زمستان خبر داد و گفت: هزینه سفر به عتبات عالیات از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس،  غلامعلی زاهدی با اشاره به اعزام زائران استان اصفهان به عتبات عالیات اظهار کرد: اعزام زائران به عتبات عالیات در ماه‌های قبل هفته‌ای ۷ پرواز بوده که به دلیل قرار گرفتن در فصل زمستان به ۴ پرواز کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه هر پرواز از استان اصفهان به عتبات عالیات شامل ۳ گروه از زائران می‌شود، افزود: در اعزام زائران به عتبات عالیات به صورت زمینی محدودیتی وجود ندارد و سهمیه زائران استان اصفهان از این طریق به صورت یک روز در میان است که البته بستگی به تعداد متقاضیان سفر زمینی دارد و هیچ سقفی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان گفت: افزایش قیمت بلیط هواپیما و ویزا در هزینه سفر به کربلای معلی بی‌تأثیر نبود است و هزینه سفر به عتبات عالیات از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافته است؛ البته شرایط روز و تغییر نرخ ارز نیز در این افزایش قیمت تأثیر داشته است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت اعزام زائران ایرانی به حج تمتع خاطرنشان کرد: برای اعزام به حج عمره هیچ برنامه‌ای وجود ندارد اما برای حج تمتع هیأتی از جمهوری اسلامی وارد مذاکره با کشور عربستان شده و مذاکرات اولیه را انجام داده است که در صورت قطعی شدن اعزام زائران برای انجام حج تمتع، اطلاع‌رسانی لازم صورت می‌گیرد.

زاهدی با بیان اینکه آمار دقیق فیش‌های حج تمتع در اختیار بانک‌هاست، عنوان داشت: بین یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر متقاضی سفر به حج تمتع در کشور وجود دارد که بین ۸ تا ۹ درصد این متقاضیان از استان اصفهان ثبت نام کرده و متقاضی سفر به سرزمین وحی هستند.

انتهای پیام/فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها