چاپ این خبر
کد خبر : 82702
۲:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
عضو کمیسیون تلفیق بودجه خبر داد:

اختصاص بخشی از اعتبار صندوق توسعه ملی به صنعت گلپایگان و خوانسار

عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: ما باید ۴ شهرک صنعتی در گلپایگان و خوانسار را برای تولید آماده کرده و بخشی از یک و نیم میلیارد دلار صندوق توسعه ملی را به این دو شهرستان اختصاص دهیم.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از مهر، علی بختیار در جلسه مدیران و صاحبان صنایع شهرستان های گلپایگان و خوانسار در محل سالن جلسات هیئت امنای شهرک صنعتی گلپایگان، با اشاره به دیدار چند روز قبل خود با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان مالیاتی کشور اظهار داشت: پیرو شکایت برخی از مدیران صنعتی شهرستان، تولیدکنندگان و گلایه آنها از مالیات بر ارزش افزوده به ویژه ملموس نبودن سهم شهرستان های گلپایگان و خوانسار از آثار و برکات مالیات بر ارزش افزوده، این جلسه تشکیل شد.

وی افزود: علیرغم ضرورت حضورم در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ که مهمترین لایحه کشور محسوب می شود و در این راستا باید وقت بیشتری بگذاریم تا بتوانیم یک بودجه مناسب به تصویب برسانیم و کوتاهی در این امر موجب مشکلاتی در اداره کشور خواهد شد، لازم دیدم این جلسه را با حضور مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان و صاحبان و مدیران شرکت های صنعتی دو شهرستان به منظور بررسی موارد درخواستی آنها و نتیجه گیری آن برگزار کنیم.

نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس تأکید کرد: آنچه از موارد مطروحه در اختیار مدیرکل امور مالیاتی استان است در اینجا تصمیم گیری و حل و فصل خواهد شد و آنچه در حیطه تصمیمات مدیرکل نیست را در تهران پیگیری و تصمیم گیری خواهیم کرد و در صورت لزوم و اصلاح قانون در مجلس پیگیر آن خواهیم بود تا بتوانیم آنچه که مشکلاتی بر دوش تولیدکنندگان وارد کرده به نحوی رفع کنیم، امیدواریم این جلسه خروجی مناسبی داشته باشد تا ما بتوانیم در مجلس و در بودجه سال تصمیمات لازم را بگیریم و مشکلات تولیدکنندگان را از باب مشکلات مالیاتی بسنجیم.

وی افزود: امیدواریم با اقداماتی که ما در کمیسیون تلفیق بودجه طی سال گذشته و امسال در راستای کاهش فشار مالیاتی در استان اصفهان انجام دادیم مسئولین امور مالیاتی استان نیز تمهیداتی برای تولیدکنندگان و صنعتگران دو شهرستان گلپایگان و خوانسار منظور کنند.

بختیار در بخش دیگر از سخنان خود در این جلسه ضمن تقدیر از مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان و دیگر مسئولان و مدیران اداری و صنایع شهرستان های گلپایگان و خوانسار اظهار داشت: بیان مشکلات متصدیان واحدهای تولیدی و رفع آنها با دست در دست هم بودن مسئولان قابل حل است با توجه به اینکه کشور امروز درگیر برخی از مسائل به ویژه فشارهای اقتصادی بر اقشار مختلف است و این امر موجب شده تا در برخی از شهرستان ها با سوء استفاده دشمنان به ناهنجاری هایی سوق داده شود که در شهرستان های گلپایگان و خوانسار مواردی از این آشوب و اغتشاش رخ نداده امیدواریم ما را بر آن دارد تا تصمیمات مناسبی برای رفع مشکلات مردم اتخاذ کنیم.

وی در راستای وقایع چند روزه کشور تصریح کرد: در وقوع برخی از این اتفاقات ناگوار عده ای آمدند و گفتند همه مشکلات امروز کشور را دولت روحانی ایجاد کرده و گفته اند قبل از این دولت وضعیت اقتصادی مردم خوب بود، دولت روحانی و مجلس اصلاح طلب آمدند و این مشکلات و معیشت نامناسب را برای مردم به وجود آوردند و متاسفانه تأکید می کنند دلیل این همه مشکلات برجام است آیا اینان فراموش کرده اند خیانتی که طی ۸ سال دولت قبل با دوبرابر کردن دولت کردند و باعث شدند در بودجه کشور مبلغی برای موارد عمرانی تخصیص نیابد این خیانتی بود که فشار را بر دولت (یازدهم و دوازدهم) بیشتر کرد و ما باید کمک کنیم تا مملکت درست اداره شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس افزود: اگر قرار بر این باشد برخی فقط بنشینند و تنها انتقاد کنند ما چگونه می توانیم بودجه مملکت را درست کنیم و باز مورد انتقاد باشیم. اینکه نمی شود مگر شما کارگزاران نظام نیستید. بیایید ببینید چه مشکلاتی است و چگونه می خواهید اینها را حل کنید، طی دوره هشت ساله کل دولت، کارمندان و ساختمان های دولت دو برابر شد و بار روی این مملکت گذاشتند.

وی تصریح کرد: برخی افراد که اصلاً سواد خواندن و نوشتن ندارند و حساب و کتاب سرشان نمی شود می نشینند و نطق می کنند که مجلس چند نفر کرسی اصولگرا و چند نفر کرسی اصلاح طلب دارد. شما که اصلاً حساب و کتاب سرت نمی شود و اگر از بودجه مملکت بپرسند نمی توانی پاسخگو باشی بعد می نشینید نطق می کنید و بین مردم تفرقه ایجاد می کنید، مشکل ما این است که یک عده ای می نشینند و می گویند مشکلات را روحانی ایجاد کرده لذا من خواهش می کنم بیایید با هم بنشینیم و دست در دست هم مشکلات را از سر راه برداریم.

بختیار بیان داشت: هر وقت مسئولین دولت، مجلس و دیگر قوا با هم متحد بوده، مشکلات کشور حل شد و امیدواریم امروز نیز به این سرانجام برسیم که مشکلات با اتحاد، همدلی و مشارکت عمومی حل و فصل خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس با اشاره به جلسه مدیران صنایع شهرستان های گلپایگان و خوانسار با مسئولین استان و دو شهرستان اظهار کرد: با مطالب ارائه شده در این جلسه مقرر شد پرونده های مالیاتی سال های قبل در دو شهرستان حل و فصل شود و آنهایی که باید در کمیسیون مربوطه در تهران مورد پیگیری قرار گیرد نیز با حضور مسئولین ذیربط رسیدگی خواهد شد.

وی از برگزاری جلسه با حضور نمایندگان شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان و هیئت امنای شهرک صنعتی شهرستان گلپایگان خبر داد و بیان داشت: برابر تصمیمات اتخاذ شده و قولی که مسئولین امور آب کشور دادند تا یک ماه دیگر آب مورد نیاز شهرک صنعتی گلپایگان تأمین خواهد شد و برای تأمین گاز مورد نیاز به فاز دو طی ۹ ماهه آینده این اقدام صورت خواهد گرفت.

بختیار در پایان یادآور شد: ما باید چهار شهرک صنعتی در گلپایگان و خوانسار را برای تولید و اشتغال آماده کرده و در کمک به اعطای تسهیلات مورد نیاز واحدهای تولیدی اقدام کنیم و از یک و نیم میلیارد دلار صندوق توسعه ملی که در سه صندوق کارآفرینی امید، بانک کشاورزی و پست بانک پرداخت خواهد شد و بخشی از آن به این دو شهرستان نیز تعلق می گیرد زمینه اشتغال را با برداشتن موانع و ارائه تسهیلات به کارآفرینان فراهم کنیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها