چاپ این خبر
کد خبر : 82754
۱:۰۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
استاندار اصفهان خبر داد

پیش‌بینی کسری ۲۵۰ میلیارد تومانی بودجه ۹۷ استان اصفهان

مهرعلیزاده استاندار اصفهان گفت: به نظر می‌رسد در اصفهان برای سال ۹۷، با کسری ۲۵۰ میلیارد تومانی بودجه روبرو باشیم.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از ندای اصفهان، محسن مهرعلیزاده در همایش سراسری شوراهای آموزش‌وپرورش استان اصفهان اظهار کرد: وظیفه ارزشمند انسان ساختن و تربیت نسل آینده بر عهده آموزش‌وپرورش است.

آفت داشتن نگاه معیوب به مرکز برای رفع مشکلات

استاندار و رییس شورای آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: نگاه به مرکز در تأمین موارد موردنیاز چندین دهه است که وجود دارد و باید آن را تغییر دهیم و به داخل استان نظر داشته باشیم

وی با اشاره به سابقه خود در مسئولیت‌های کلان ملی، اظهار کرد: باید پرونده کاری خود را بعد از تمام شدن مسئولیتمان بررسی کنیم که چقدر توانسته‌ایم بر روی پای خود بایستیم و عمل کنیم.

مهرعلیزاده با بیان اینکه اگر توجه کنیم تمامی توسعه‌ها در دنیا از طرف دریا به سمت خشکی انجام‌گرفته است، تصریح کرد: در کشور ما عکس این موضوع رخ‌داده و توسعه از پایتخت یعنی تهران انجام‌گرفته است و هر چه از آن دور می‌شویم شاهد کمتر توسعه‌یافتگی هستیم.

استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه هر چه سریع‌تر باید از این وضعیت خارج شویم، گفت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی همواره در آرمان‌های انقلاب، امام راحل، رهبر معظم انقلاب و برنامه دولت‌ها و مجلس بوده توجه به مناطق محروم بوده و عدم وابستگی به درآمدهای نفتی را شعار داده‌ایم.

وی تأکید کرد: در حال حاضر بیشترین اتکای به درآمدهای نفتی را شاهد هستیم، همچنان وابستگی ۱۰۰ درصدی به آن وجود دارد و این باید کاهش یابد.

۶۰ درصد تمامی بودجه استان متعلق به آموزش‌وپرورش است

مهرعلیزاده با بیان اینکه ۶۰ درصد تمامی بودجه استان متعلق به آموزش‌وپرورش است، گفت: کاهش حتی درصدی از بودجه در بخش‌های مختلف تأثیرگذار خواهد بود.

استاندار اصفهان یکی از وظایف اصلی شوراهای آموزش‌وپرورش را مشارکت دادن مردم در ابعاد مختلف آموزش‌وپرورش کشور عنوان کرد و افزود: حضور افراد مختلف همچون ائمه جمعه و افراد سرآمد علمی در این شوراها گواه این موضوع است.

تصویر غیرواقعی از اصفهان

وی با بیان اینکه قبل از اینکه از تهران به اصفهان بیایم این استان را جای شیک، صنعتی، پیشرفته، توسعه‌یافته تصور و برآورد می‌کردیم، تصریح کرد: البته می‌شنوم در استان اصفهان هنوز مدارس کانکسی و آفتابی وجود دارد.

پیش‌بینی کسری ۲۵۰ میلیارد تومانی بودجه ۹۷ استان اصفهان

مهرعلیزاده با بیان اینکه به نظر می‌رسد در اصفهان برای سال ۹۷، با کسری ۲۵۰ میلیارد تومانی بودجه روبرو باشیم، تأکید کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که بار افزایش کیفی آموزش‌وپرورش را بر عهده مردم بگذاریم.

استاندار اصفهان با اشاره به مشکل بیکاری، گفت: باوجوداینکه نرخ بیکاری استان اصفهان دو درصد بالاتر از نرخ میانگین بیکاری در کشور ولی نرخ بیکاری در کاشان نرخ بیکاری نزدیک به صفر است.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها