چاپ این خبر
کد خبر : 82843
۸:۰۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
مسؤول بسیج سازندگی اصفهان خبر داد

اسکان کامل زلزله‌زدگان در کانکس‌های سپاه/ بازگشت زندگی عادی به مناطق تحت پوشش اصفهان

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان گفت: نزدیک به ۹۵ درصد خانواده‌هایی که تحت پوشش ما بودند در کانکس‌ها مستقر شدند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، احسان‌اله رضاپور اظهار کرد: سه روستا با حدود ۴۰۰ خانوار تحت پوشش بسیج سازندگی استان هستند که اسکان اضطراری با توزیع پتو، چادر، جیره غذایی و روزانه در حدود ۵ هزار غذای گرم انجام شد.

وی افزود: چند روز پس از این اتفاق و به درخواست مردم مبنی بر بازگشت به زندگی طبیعی جیره خشک، ظروف و وسایل پخت و پز مثل پیک‌نیک و اجاق گاز را برای خانواده‌ها تهیه کردیم و در اختیارشان قرار دادیم.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان گفت: پس از ورود مقام معظم رهبری به منطقه و دستور ایشان مبنی بر این‌که قبل از سرد شدن هوا به منطقه خانواده‌ها باید به کانکس‌ها بروند طی ۴۵ روز همه اهالی و کسانی که در اولویت بودند در کانکس‌ها جای دادیم.

وی عنوان کرد: بیش از ۲۲۰ کانکس اهدایی مردم و ۱۱۵ کانکس احداثی را به خانواده‌ها تحویل دادیم، کانکس‌هایی که ویژه قرارگاه خاتم بود و برای ساختشان تعهد داشتند نیز احداث و به خانواده‌ها تحویل دادیم، در کل می‌توان گفت نزدیک به ۹۵ درصد خانواده‌هایی که تحت پوشش ما بودند در کانکس‌ها جای گرفته‌اند.

رضاپور ابراز داشت: ۴۳ چشمه سرویس بهداشتی و حمام ترکیبی سیار به اهالی تحویل داده شد، همچنین بلوک، ماسه و سیمان برای ساخت حمام و دستشویی خود خانواده‌ها در اختیارشان قرار دادیم و می‌توان گفت وضعیت این سه روستای تحت پوشش ما مطلوب است.

وی تصریح کرد: طی ۸ روز آینده به اسکان دائم ورود پیدا می‌کنیم؛ ۸۵ خانه مددجوی تحت پوشش بهزیستی را بر عهده گرفتیم که طبق این تعداد بیشترین تعداد را استان اصفهان بر عهده گرفته است؛ بسته به نوع سازه و متراژ، طبق زمان‌بندی که انجام می‌دهیم این قسمت کار را نیز به پایان خواهیم رساند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها