چاپ این خبر
کد خبر : 83105
۲:۴۷ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۹

راه آهن اراک – خمین – اصفهان امسال کلید می‌خورد

نماینده خمین در مجلس گفت: مرحله نخست این طرح که از خمین، گلپایگان و خوانسار می‌گذرد، با قول مساعد وزیر راه و شهرسازی و با اعتبار ملی به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از باشگاه خبرنگاران، رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛گفت: طرح راه آهن اراک – خمین – اصفهان با قول مساعد وزیر راه و شهرسازی امسال کلید می‌خورد.

رضایی افزود: با وجودی که طرح راه آهن اراک – خمین از اولویت‌های طرح‌های توسعه‌ای دولت نیست، اما با پی گیری‌های مستمر، وزیر راه و شهرسازی قول مساعدت لازم را ابراز کرده است.

وی اضافه کرد: مرحله نخست این طرح که از خمین، گلپایگان و خوانسار می‌گذرد، با قول مساعد وزیر راه و شهرسازی و با اعتبار ملی به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مطالعات پایه این طرح توسط مشاور انجام شده و در مجموع ۱۶۵ کیلومترخطوط ریلی ایجاد می‌شود که هم اکنون فرآیند رفع موانع و معارض در حوزه مرکز استان مرکزی و شهرستان خمین در حال بررسی و اقدام است.

وی با اشاره به اینکه راه آهن اراک – خمین – اصفهان از برنامه‌های زیربنایی شهرستان خمین است که تاثیر به سزایی بر توسعه این منطقه خواهد گذاشت گفت:این خط ریلی، مسیر و شاهراه استان‌های شمالی، مرکزی، جنوبی و همچنین دو استان صنعتی مرکزی و اصفهان است و در فصل حمل و نقل استان اهمیت زیادی دارد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها