چاپ این خبر
کد خبر : 83170
۱۲:۰۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۱

قیام فاطمی افرادی با ظاهر اسلامی در حال ضربه زدن به اسلام را رسوا کرد

امام جمعه خوانسار گفت: قیام حضرت فاطمه الزهرا(س) تنها مبارزه با ظلم و ستم نبود بلکه شناساندن افرادی بود که با چهره به ظاهر اسلامی در حال ضربه زدن به دین اسلام بودند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، حجت الاسلام رسول خواجه کریمی پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت ایام فاطمیه(س) اظهار کرد: انقلاب اسلامی از جنس انقلاب فاطمی بود که سبب تحیر در دنیا شده است.

وی با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه(س)، گفت: قیام حضرت فاطمه الزهرا(س) تنها مبارزه با ظلم و ستم نبود بلکه شناساندن افرادی بود که با چهره به ظاهر اسلامی در حال ضربه زدن به دین اسلام بودند.

امام جمعه خوانسار افزود: این افراد اصحاب واقعی پیامبر(ص) بودند و نقشی در ترغیب مردم به دین اسلام داشتند، اما پس از رحلت پیامبر(ص) برای کسب قدرت با ظاهری اسلامی در مقابل با ولایت جبهه گرفتد.

وی ادامه داد: قدرت درک جامعه به دلیل بی بصیرت کم بود و تنها فاطمه الزهرا(س) از عهده این مبارزه بر می‌آمد و بر همین اساس قیام حضرت الزهرا(س) میان همه قیام‌های صدر اسلام کم نظیر و بی‌نظیر است.

خواجه کریمی گفت: اصحاب واقعی پیامبر(ص) پس از رحلت ایشان به عصر جاهلیت خود برگشتند و در مقابل حضرت الزهرا(س) ایستادند.

وی گفت: پس از رحلت پیامبر(ص) جبرئیل با فاطمه الزهرا(س) سخن می‌گفت و این سخنان در کتاب صحیفه فاطمیه گردآوری شده است.

امام جمعه خوانسار با بیان اینکه انقلاب ما ریشه در قیام حضرت الزهرا(س) دارد، گفت: انقلاب اسلامی عاشورایی دیگر بود زیرا امام حکومت عدل را دنبال می‌کرد و این انقلاب از نوع حکومت عدل علوی است.

وی با اشاره به اینکه رزمندگان با بستن سربند یا الزهرا(س) و با همین رمز در عملیات‌ها با دشمن بعث عراق می‌جنگیدند و همین عامل اصلی پیروزی رزمندگان ایران بود، گفت: تمام شعارهای انقلاب و زمان اعزام رزمندگان به جبهه علوی و فاطمی بود و رزمندگان به عشق امام حسین(ع) به جبهه رفتند و شربت شیرین شهادت را نوشیدند.

امام جمعه خوانسار افزود: نخستین راهپیمایی در خوانسار از هنرستان فنی آیت الله طالقانی آغاز شد و در همین راهیپمایی‌ها بود که سه نفر از نوجوانان این هنرستان در مبارزه با رژیم طاغوت توسط نیروهای ساواک به شهادت رسیدند، در زمان قبل از انقلاب داران تنها شهر غرب استان بود که نیروی ساواک در آن مستقر بود.

خواجه کریمی تصریح کرد: اقشار مختلف ملت ایران در میدان مبارزه علیه رژیم طاغوت برخاستند و در این میان جوانان با خلق حماسه خود در پیروزی انقلاب نقش موثری ایفا کردند که در عصر کنونی بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه همین دانش‌آموز و دانشجویانی که در پیروزی انقلاب نقش داشتند در جبهه ها نیز با حضور منسجم شرکت داشتند، گفت: دانش‌آموزان و دانشجویان در دوران طاغوت جرأت ارائه اختراع نداشتند زیرا می‌خواستند ایران همیشه به بیگانه وابسته بماند، اما پس از پیروزی انقلاب اختراعات جوانان ایرانی دنیا را شگفت زده کرد.

انتهای پیام/۶۳۰۷۱/ص۳۰/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها