چاپ این خبر
کد خبر : 83418
۹:۰۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
فرماندار خوانسار خبر داد

رفع بروکراسی اداری برای سرمایه‌گذاران در خوانسار

فرماندار خوانسار گفت: با ابلاغ سیاست کارگروه اشتغال شهرستان بروکراسی اداری برای سرمایه‌گذاران در شهرستان برطرف شده است، امروزه اشتغال مهم‌ترین معضل کشور است و برای ایجاد اشتغال باید در جذب سرمایه‌گذار تلاش مضاعف شود تا زمینه اشتغال‌زایی در شهرستان فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، سید حسن شفعتی در حاشیه افتتاح طرح پرورش شترمرغ در روستای تجره، اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال که به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال مزین است و با هدف محرومیت زدایی در این روستا طرح پرورش شترمرغ ایجاد شد؛ طرح پرورش شترمرغ در زمینی به متراژ دو هکتار و با سرمایه‌گذاری یک میلیارد تومان انجام شده است.

وی افزود: برای تکمیل این پروژه در ظرفیت بالاتر برای پرورش شترمرغ گوشتی ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است، در این پروژه دستگاه جوجه‌کشی نیز وجود دارد؛ همچنین برای صادرات گوشت شترمرغ به تمام نقاط کشور باید کشتارگاه و صنایع بسته‌بندی در این منطقه ایجاد شود.

فرماندار خوانسار با اشاره به این‌که گوشت شترمرغ می‌تواند تأمین‌کننده پروتئین گوشتی باشد، ادامه داد: یکی از بسترهای سرمایه‌گذاری پرورش شترمرغ است تا جایی که در کشورهای پیشرفته استفاده از گوشت شترمرغ در تهیه غذا اولویت دارد.

وی همچنین مطرح کرد: امروزه بحث بیوتروریسم در زمینه بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یکی از معضلاتی بوده که شهرهای همجوار را در بر گرفته و سبب نابودی چرخه تولید مرغ گوشتی شده است.

شفعتی در ادامه گفت: طرح پرورش گوشت شترمرغ باید از یک واحد کوچک تولیدی به یک مجتمع بزرگ تولیدی تبدیل شود، در کارگروه اشتغال برای تأمین امکانات این طرح پرورش شترمرغ بحث نقدینگی آن مصوب شده است؛ آبرسانی در جهت تأمین آب شرب و بهداشتی این طرح باید در دستور کار آبفای روستائی خوانسار قرار گیرد.

*افتتاح ۲۰ پروژه در خوانسار با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان

وی خاطرنشان کرد: با ابلاغ سیاست کارگروه اشتغال شهرستان بروکراسی اداری برای سرمایه‌گذاران در شهرستان برطرف شده است؛ امروزه اشتغال مهم‌ترین معضل کشور است و برای ایجاد اشتغال باید در جذب سرمایه‌گذار تلاش مضاعف شود تا زمینه اشتغال‌زایی در شهرستان فراهم شود.

فرماندار خوانسار در ادامه ابراز کرد: در دهه مبارک فجر امسال ۲۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان در شهرستان خوانسار به بهره‌برداری رسید.

وی اضافه کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب شهری خوانسار و ۱۰ کیلومتر از دو بانده شدن محور خوانسار-دامنه نیز در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

شفعتی با اشاره به این‌که در هفته دولت تعداد زیادی پروژه‌ با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید، گفت: امنیت امروز کشور حاصل خون شهدا است و مسؤولان باید در خدمتگذاری و برای رفاه مردم تلاش کنند.

*آبیاری تحت فشار در ۳۴۱ هکتار از اراضی کشاورزی روستای رحمت‌آباد

وی در ادامه بیان کرد: در هفته دولت پروژه آبیاری تحت فشار در سطح ۳۴۱ هکتار از اراضی کشاورزی روستای رحمت‌آباد کلنگ‌زنی شد؛ این پروژه‌ با صرف اعتبار ۲٫۵ میلیارد تومان که دو میلیارد تومان آن از اعتبارات دولتی و مابقی آن از آورده شخصی کشاورزان انجام شده است.

فرماندار خوانسار با اشاره به این‌که برای تجهیز زمین‌های کشاورزی شهرستان با آبیاری تحت فشار اقداماتی انجام شده است، عنوان کرد: ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه رحمت‌آباد به زودی زیر کشت با آبیاری تحت فشار قرار می‌گیرد.

* مهاجرت از شهرها به دنبالی آبادانی روستاها

عبداله صانعی نیز در حاشیه افتتاح عملیات آسفالت‌کاری روستای مهرآباد، اظهار کرد: آسفالت‌کاری راه روستائی از مطالبات به حق مردم روستای مهرآباد بود و عملیات زیرسازی و آسفالت روستای مهرآباد ظرف مدت ۲۰ روز با اعتبار ۱۸۰ میلیون تومان انجام شده است.

وی با اشاره به این‌که در دهه مبارک فجر شاهد افتتاح طرح‌ها هستیم که نشان از برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است، گفت: مردم زحمت‌کشی که بدون توقع و با کم‌ترین درآمد در روستاها زندگی می‌کنند قطعاً برای مسؤولان ارزشمند هستند.

معاون فرماندار خوانسار تأکید کرد: باید در راستای رونق و آبادانی روستاها تلاش شود تا افرادی که از روستاها به سمت شهرها مهاجرت کردند ذوق و شوق دوباره برای بازگشت به روستاها را داشته باشند، هرگونه خدمت‌رسانی به مردم در روستاها جهاد فی سبیل‌الله محسوب می‌شود.

وی در پایان با اشاره به این‌که فاز نخست پروژه تبدیل شبکه به کابل خودنگهدار خیابان امام خوانسار با اعتباری بالغ بر ۱۲۵ میلیون تومان در مدت دو ماه به طول انجامیده است، گفت: کاهش قطعی برق در طول سال از ویژگی‌های این پروژه است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها