چاپ این خبر
کد خبر : 83552
۴:۰۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
فرماندار خوانسار:

۸۵ درصد از راه‌ها و معابر روستایی خوانسار آسفالت شد

فرماندار خوانسار گفت: با تلاش مسؤولان بیش از ۸۵ درصد راه‌های روستایی و معابر در روستاهای شهرستان آسفالت کاری شده است که تحولی در راه روستایی خوانسار است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، سید حسن شفعتی ظهر امروز در حاشیه افتتاح پروژه‌های راه روستایی «ویست» و «ارجنک» اظهار کرد: به برکت این نظام هر سال آبادانی و پیشرفت شهرستان خوانسار را شاهد هستیم.

وی افزود: در دهه فجر امسال ۲۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید که عمده‌ترین آن پروژه‌های عمرانی، اقتصادی و خدماتی بوده است.

فرماندار خوانسار گفت: با تلاش مسؤولان بیش از ۸۵ درصد راه‌های روستایی و معابر در روستاهای شهرستان آسفالت کاری شده است که تحولی در راه روستایی خوانسار است.

* آسفالت ۴۴۰ هزار متر مربع از اراضی بخش مرکزی خوانسار

وی خاطرنشان کرد: با اجرای  فاز دوم عملیات زیرسازی و آسفالت روستای ارجنک اکنون ۹۵ درصد راه‌های این روستا آسفالت‌ریزی شده است.

شفعتی اذعان داشت: در سال جاری ۱۷ هزار متر مربع زیرسازی و آسفالت‌کاری و ۳ هزار و ۱۵۰ متر مربع جدول‌گذاری و کانیو‌گذاری با صرف اعتبار ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار با همکاری بنیاد مسکن و بخشداری در مدت یک ماه انجام شده است.

وی اضافه کرد:در سال جاری ۱۱۰ هزار متر مربع در روستاهای بخش مرکزی خوانسار با مشارکت بنیاد مسکن آسفالت‌ریزی شده است؛ طی دو سال اخیر در کل روستاهای بخش مرکزی خوانسار ۴۴۰ هزار متر مربع  آسفالت‌کاری شده است.

* ۳ میلیارد تومان در روستاهای خوانسار هزینه شده است

شفعتی ادامه داد: طی ۹ ماهه گذشته امسال در روستاهای بخش مرکزی از محل اعتبارت دهیاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و از محل اعتبارات تملک دارایی با مشارکت بنیاد مسکن بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در روستاهای بخش مرکزی خوانسار پروژه طرح هادی انجام شد که در کل ۳ میلیارد تومان در این روستاها هزینه شده است.

وی ابراز داشت: در روستای ویست ۲۴ هزار متر مربع آسفالت معابر و کانال کشی برای دفع آب‌های سطحی،  ۲۷ هزار متر مربع جدول‌گذاری و کانیوگذاری و هزار و ۱۰۰ متر مربع آسفالت‌کاری و جدول‌گذاری با اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیون تومان انجام شده است.

* افتتاح خانه عالم روستای «دوشخراط»

در ادامه حسین رضاقلیان بخشدار مرکزی خوانسار در آیین افتتاح خانه عالم در روستای «دوشخراط» عنوان داشت: ساخت این خانه عالم در زمین به مساحت ۹۰ متر مربع طی مدت یک سال با اعتبار ۱۱۰ میلیلون تومان به بهره‌برداری رسید؛ این خانه عالم به همت خیرین و دهیاری و بخشداری مرکزی خوانسار ساخته شده است.

وی اضافه کرد: اکنون در روستاهای «رحمت‌آباد»، «ویست»، «خم‌پیچ» و «دوشخراط» خانه عالم برای حضور امام جماعت احداث شده است.

 

خبرنگار معصومه فصاحت

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها