چاپ این خبر
کد خبر : 83555
۵:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
امام جمعه خوانسار:

مبارزه با فساد اقتصادی در اولویت قوه قضائیه قرار گیرد

امام جمعه خوانسار گفت: قوه قضائیه در مبارزه با فساد اقتصادی کوتاهی نکند، پشتیبان قاطع دولت برای مبارزه با مفسدان اقتصادی هستیم تا اثری از فساد اقتصادی در کشور اسلامی نباشد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، حجت‌الاسلام رسول خواجه کریمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خوانسار، اظهار کرد: اگر اهل تقوا باشیم از خطرات جانبی دشمن که انسان را تهدید می‌کند در امان هستیم.

وی افزود: بنیان خانواده در کشورهای غربی ۴۰۰ سال است که دچار فروپاشی شده و امروز در کشور ایران نیز همین خطر در حال بروز است.

امام جمعه خوانسار با بیان اینکه لباس علاوه بر در امان ماندن از گزند سرما و گرما مایه زینت انسان است، گفت: تنها خانه‌ای که در آن انسان آرامش می‌گیرد بهشت است و باید سعی شود در این دنیا تحت تأثیر شیطان قرار نگیریم تا بهشت سرای آخرت انسان باشد.

وی با بیان اینکه قانون اساسی کشور ما بر اساس اسلام قوانین آن تدوین شده است، افزود: حاکمیت در کشور ما اسلامی است، و باید برای جلوگیری از تحرکات دشمنان که برای کشور طراحی کردند در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه حضور گسترده داشته باشیم.

خواجه‌کریمی با اشاره به اینکه هر مسؤولی که می‌خواهد با فساد اقتصادی مبارزه کند باید به نهج‌البلاغه که کتاب حضرت علی(ع) است مراجعه کند، بیان داشت: مفسدان در منصب حاکمیت به هیچ کس رحم نخواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه برخی با تفرقه‌افکنی به دنبال ضربه زدن به نماز جمعه که ستون ولایت فقیه است، هستند، افزود: برای امام جمعه اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی مهم نیست مهم خالصانه خدمت کردن و تحقق مطالبات مردم است.

امام جمعه خوانسار با بیان اینکه دولت‌مردان ما نباید تحت تأثیر هیچ جناحی قرار گیرند، ادامه داد: باید وضعیت کنونی اقتصادی در کشور ساماندهی شود، به کارگزاران نظام توصیه‌ می‌کنم که با فساد اقتصادی مبارزه قاطع داشته باشند.

وی افزود: چرا عده‌ای که اموال بیت‌المال را به کشور‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری بردند اکنون مبارزه با آنان سخت شده است.

خواجه‌کریمی در پایان بیان داشت: قوه قضائیه در مبارزه با فساد اقتصادی کوتاهی نکند، پشتیبان قاطع دولت برای مبارزه با مفسدان اقتصادی هستیم تا اثری از فساد اقتصادی در کشور اسلامی ما نباشد و زمینه را برای ظهور امام زمان(عج) فراهم کنیم.

 

خبرنگار معصومه فصاحت

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها