چاپ این خبر
کد خبر : 83611
۱۱:۳۷ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
امشب صورت گرفت

گشایش نخستین آیین سوگواره ملی تعزیه‌خوانی در خوانسار

دبیر سوگواره ملی تعزیه خوانی روستای کهرت گفت: نخستین سوگواره ملی تعزیه‌خوانی با عنوان یاس نبوی در روستای کهرت خوانسار به مناسبت دهه فاطمیه دوم گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، ملکمحمد خوبخت شامگاه دوشنبه در حاشیه گشایش آیین تعزیه‌خوانی روستای کهرت، اظهار کرد: به مناسبت آغاز دهه دوم فاطمیه نخستین آیین سوگواره ملی تعزیه خوانی با عنوان یاس نبوی در روستای کهرت با حضور مسؤولان خوانسار گشایش یافت.

وی افزود: این آیین از امشب ۲۳ بهمن ماه و تا یکم اسفند ماه هر شب همزمان با نماز مغرب و عشا با حضور ۹ گروه  تعزیه‌خوان از استان‌های مختلف کشور در حسینیه حضرت ابولفضل(ع) روستای کهرت خوانسار برگزار می‌شود.

دبیر سوگواره ملی تعزیه‌خوانی با اشاره به اینکه تعزیه‌خوانی روستای کهرت خوانسار قدمت ۲۰۰ ساله دارد، بیان کرد: سوگواری تعزیه‌خوانی روستای کهرت سال‌های گذشته به نام نغمه‌های عاشورایی در ایام ماه محرم و صفر برگزار می‌شد.

وی در پایان با بیان اینکه این آیین امسال برای نخستین بار در ایام فاطمیه دوم برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: اشاعه ترویج فرهنگ فاطمی، اسلامی و فعالیت‌ فرهنگی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان، شناخت گروه‌ها و آشنائی نسل جوان با آیین اصیل تعزیه‌خوانی از اهداف برگزاری این سوگواره است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها