چاپ این خبر
کد خبر : 83786
۱:۰۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
مدیر اداره برق خوانسار خبر داد

اجرای شبکه جدید برق خوانسار با استفاده از کابل خودنگهدار

مدیراداره برق خوانسار گفت: از ۳۴۱ کیلومتر شبکه فشار ضعیف، ۱۰۰ کیلومتر آن تا کنون به کابل خودنگه‌دار تبدیل شده و مابقی طبق برنامه ریزی انجام شده اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، فرهاد بلابادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوانسار اظهار کرد: امور برق شهرستان خوانسار دارای ۱۹ هزار و ۹۶۰ مشترک برق بوده که میانگین مصرف این مشترکین ۱۲٫۵ مگاوات است که در فصل تابستان به ۱۴ مگاوات هم می‌رسد.

وی با بیان این‌که از کل مشترکین برق شهرستان تعداد ۲۶۶ مشترک دیماندی و ۶ هزار و ۶۰۰ مشترک روستایی و مابقی شهری هستند، افزود: برق‌رسانی به این مشترکین از طریق ۶۵۴ دستگاه ترانسفورماتور و به وسیله ۴۵۸ کیلومتر شبکه فشار قوی و ۳۴۱ کیلومتر شبکه فشار ضعیف انجام می‌شود.

مدیر اداره برق خوانسار ادامه داد: در شهرستان خوانسار از ۳۴۱ کیلومتر شبکه فشار ضعیف، ۱۰۰ کیلومتر آن تا کنون به کابل خودنگه‌دار تبدیل شده و مابقی طبق برنامه‌ریزی انجام شده در طول سال‌های آتی اجرا خواهد شد، همچنین شبکه‌های برق جدید کاملاً با استفاده از کابل خودنگهدار اجرا می‌شود.

اضافه شدن ۴۸۰ مشترک برق به مشترکین در سال جاری

وی افزود: در سال جاری ۴۸۰ مشترک به تعداد مشترکین اضافه شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به بیش از ۵۰۰ مشترک برسد و جهت برق‌رسانی به این مشترکین در سال جاری، ۴٫۸ کیلومتر شبکه با اعتبار ۲۹۰ میلیون تومان احداث شده است.

بلابادی اظهار کرد: در سال جاری یک کیلومتر شبکه فشارقوی با اعتبار ۹۰ میلیون تومان در جهت افزایش قابلیت اطمینان شبکه و کاهش زمان قطعی برق، تبدیل شبکه سیمی به شبکه کابل خودنگهدار به طول ۶ کیلومتر با اعتبار ۱۴۵ میلیون تومان و نصب ۵ دستگاه  ترانسفورماتور جدید جهت افزایش ظرفیت شبکه و کاهش خاموشی‌ها و بهبود کیفیت برق مشترکین با اعتبار یکصد میلیون تومان انجام شده است.

وی ادامه داد: تعمیر و سرویس ۵۰ ترانسفورماتور هوایی، اصلاح و احداث بیش از یک‌هزار شعله چراغ روشنائی، تعمیرات در جهت کاهش قطعی برق و حوادث احتمالی به طول ۳۵ کیلومتر با اعتبار ۲۰۶ میلیون تومان و نوسازی شبکه برق رسانی به طول ۲٫۵ کیلومتر با اعتبار ۲۳۰ میلیون تومان از دیگر اقدامات سال جاری بوده است.

استفاده از روش خط گرم برای جلوگیری از قطعی برق مشترکان

مدیر اداره برق خوانسار خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از قطعی برق مشترکین در زمان اجرای شبکه کابل خود‌نگهدار، این عملیات ۱۰۰ درصد به روش خط گرم صورت گرفته است.

وی ادامه داد: انجام تعمیرات به روش خط گرم(فشار قوی) به طول ۳ کیلومتر با اعتبار ۵۸ میلیون تومان، نصب ۴۸۰ دستگاه کنتور جهت مشترکین جدید با اعتبار ۱۱۱ میلیون تومان و  تعویض کنتورهای معیوب و قدیمی و نصب کنتورهای هوشمند به تعداد ۵۰۰ دستگاه با اعتبار ۱۹۰ میلیون تومان و تست و بازرسی کنتور ۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه کنتور مشترکین برق با اعتبار ۴۲ میلیون تومان نیز در سال جاری به انجام رسیده است.

بلابادی گفت: در نتیجه اقدامات اصلاحی و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری، شاخص مدت زمان خاموشی هر مشترک در روز به میزان ۰٫۳ دقیقه نسبت به میزان پیش بینی شده برای سال جاری کاهش یافته است که این امر منجر به افزایش رضایت‌مندی مشترکین شهرستان شده است.

وی ادامه داد: اعتبارات تملک دارائی در سال گذشته ۵۰ میلیون تومان بوده که برای احداث قسمتی از شبکه روشنائی بلوار میانی منطقه قودجان- تیدجان هزینه شده است.

مدیر اداره برق خوانسار گفت: در راستای ارائه خدمات غیر حضوری به مشترکین، شماره تماس ۱۲۱ جهت حوادث و اتفاقات شبکه و شماره تماس ۰۳۱۳۷۱۲۱ تماس از طریق موبایل برای ارائه خدمات فروش و پس از فروش انشعاب به مشترکین شهرستان آماده پاسخگویی است.

وی با اشاره طرح تشویقی تابستانه برای کشاورزان، گفت: این طرح همزمان با سراسر کشور از سه سال اخیر اجرا شده که با استقبال خوبی از سوی کشاورزان همراه بوده است.

بلابادی افزود: در سال جاری دو شرکت صنعتی هلال خوانسار و صنایع فلزی پیش تنیده نیز در این طرح شرکت و مورد تشویق و پرداخت پاداش نیز قرار گرفتند.

وی با اشاره به مدریت مصرف برق کشاورزان، گفت: هر سال با فرارسیدن فصل تابستان و به مدار آمدن سیستم‌های برودتی، بار هجومی مصرف به شبکه برق کشور وارد شده که تنها از طریق احداث نیروگاه‌های جدید و یا با ترویج فرهنگ مدیریت مصرف قابل پاسخگوئی است.

مدیر اداره برق خوانسار ادامه داد: کاهش پیک مصرف سالانه در دستور کار شرکت‎های توزیع قرار گرفته و اکنون تمام بخش‌های مصرفی مختلف این مهم را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: به همین منظور از ابتدای مهر ماه هر سال برای سال آینده در این زمینه برنامه‌ریزی و فرهنگ سازی می‌شود که شامل همه مشترکین همچون خانگی، تجاری و اداری، کشاورزی می‌شود.

بلابادی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه نخست سال دو زمان پیک بار و در ۶ ماهه دوم سال یک زمان  پیک بار وجود دارد، افزود: یک از این دو زمان پیک در طول سال به صورت ثابت وجود داشته که این زمان نیم ساعت قبل از غروب آفتاب تا ۴ ساعت بعد است، ساعات اوج مصرف دوم در ۶ ماهه اول سال از ساعت ۱۱ الی ۱۵ است.

وجود ۲۰۰ مشترک دیماندی در خوانسار

وی با بیان این‌که کشاورزی ۲۰۰  مشترک دیماندی در شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۳۰ مشترک از طرح تشویقی تابستانه استقبال کردند، افزود: دلیل عدم استقبال مابقی مشترکین کشاورزی شهرستان حق آبه مشترک کشاورزان از چاه‌های آب است.

بلابادی در خاتمه از همکاری و همراهی مردم شهرستان خوانسار در اجرای برنامه‌ها و پروژه‌ها در سطح شهرستان قدردانی کرد، و تأکید کرد: انعکاس مشکلات و ارائه پیشنهادات در جهت بهبود عملکرد و خدمت رسانی بهتر شدند.

انتهای پیام/۶۳۰۷۱/ص۳۰/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها