چاپ این خبر
کد خبر : 83859
۸:۰۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۳۰

«صحیفه فاطمیه» با بیش از ۱۲ هزار آیه معرف ابعاد شخصیتی و علمی حضرت زهرا(س) است

مدیر مدرسه علمیه اباصالح اصفهان، با بیان اینکه صحیفه فاطمیه شامل کلیه مباحثی است که قرار است در پهنه تاریخ بشریت تا آخرالزمان اتفاق بیافتد، گفت: این صحیفه هم اکنون نزد حضرت صاحب الزمان (عج) است و ایشان طبق آن صحیفه عمل می کنند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، حجت الاسلام کریم کشکولی در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری، به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) در بیان شأن ومنزلت بانو مکرمه اسلام، اظهار کرد: مهم ترین بخش زندگی حضرت صدیقه طاهره(س)، آن بخشی است که حضرت امام (ره) به آن اشاره کردند و آن نازل شدن جبرائیل امین در طول این ۷۵ روز یا ۹۵ روز بصورت مکرر بر حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) و کتابت صحیفه فاطمیه است.

وی ادامه داد: این نزول فرامین الهی تا جایی ادامه داشت که صحیفه ای به نام صحیفه فاطمیه با انشای خداوند متعال و املای حضرت زهرا(س) و نگارش حضرت امیر المومنین(ع) بوجود می آید، که حجم آن دو برابر قرآن کریم است.

حجت الاسلام کشکولی تصریح کرد: قرآن در طول ۲۳ سال و بصورت تدریجی نازل شد و شش هزار و ۲۳۶ آیه دارد ولی صحیفه حضرت صدیقه طاهره (س) چیزی در حدود ۱۲ هزار آیه دارد.

استاد حوزه علمیه اصفهان با تاکید براینکه نباید از بعد علمی و شخصیت حضرت زهرا (س) غفلت شود، افزود: این نشان دهنده اوج علم و دانش و ظرفیتی است که خداوند برای حضرت صدیقه(س) قرار داده و حال این را در ۷۵ روز با ۲۳ سال مقایسه کنیم ، نشان دهنده عظمت این اتفاق است.

حجت الاسلام والمسلمین کشکولی با اشاره به مکرر بودن این تماس طی ۷۵ روز، بیان کرد: گمان می شود این نزول و احترام حضرت جبرئیل، برای تشکر از حضرت زهرا(س) باشد، چون ایشان معلم حضرت جبرئیل هستند.

استاد حوزه علمیه اصفهان در مورد صحیفه حضرت صدیقه طاهره، عنوان کرد: صحیفه ایشان شامل کلیه مباحثی است که قرار است در پهنه تاریخ بشریت تا آخر الزمان اتفاق بیافتد.

به گفته وی، این صحیفه هم اکنون نزد حضرت صاحب الزمان(عج) بود و ایشان طبق آن صحیفه عمل می کنند.، یعنی دستور العمل های خداوند به انشای خدا و املای زهرای مرضیه(س) و کتابت حضرت امیر(ع) و عمل حضرت بقیه الله (عج) خواهد بود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها