چاپ این خبر
کد خبر : 84017
۴:۰۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲
بخشدار مرکزی خوانسار خبر داد

آسفالت‌ریزی ۱۱۱ هزار متر مربع از معابر روستاهای خوانسار

بخشدار مرکزی خوانسار از آسفالت‌ریزی ۱۱۱ هزار متر مربع از معابر روستاهای خوانسار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، حسین رضاقلیان بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان خوانسار دارای ۱۸ روستاست که این تعداد روستا ۱۱ هزار و ۲۲۳ هزار نفر جمعیت دارد.

وی با بیان این که بیش از ۹۰ درصد روستاهای شهرستان از نعمت آب، برق و گاز و اجرای آسفالت‌ریزی و جدول‌گذاری ‌معابر برخوردار هستند، افزود: ۱۶ روستای شهرستان دارای شورا و ۱۵ روستا دهیاری دارد.

بخشدار مرکزی خوانسار با بیان این که خوانسار ویترین غرب استان اصفهان است، گفت: ۳ دهستان گلسار، چشمه‌سار و کوهسار در خوانسار وجود دارد که چنین اسامی مسما در کشور با این تشابه وجود ندارد.

وی با بیان این که در سال جاری ۱۱ پروژه در روستاهای شهرستان با اعتبار ۳ میلیارد و ۶۸۵ میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی و تملک دارایی و دهیاری‌ها اجرا شده است، خاطرنشان کرد: در روستای قودجان ۱۴ هزار متر مربع زیرسازی معابر و ۱۶ هزار متر مربع آسفالت‌ریزی معابر با اعتبار ۴ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال انجام شده است.

رضاقلیان اذعان داشت: در روستای تجره ۴ هزار و ۷۰۰ متر زیر‌سازی معابر و ۶ هزار و ۳۰۰ متر آسفالت‌ریزی با اعتبار یک میلیارد و ۸۴۵ میلیون ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: در روستای رحمت آباد ۱۲ هزار متر مربع زیر‌سازی و ۱۳ هزار متر مربع آسفالت معابر و ۳۳۵ متر مربع کانال دفع آب‌های سطحی که ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

بخشدار مرکزی خوانسار با بیان اینکه در روستای ارجنک برای زیرسازی، آسفالت و جدوال‌گذاری معابر حدود ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است، تصریح کرد: در روستای ویست ۲۵ هزار متر مربع زیرسازی ، ۲۸ هزار متر مربع آسفالت معابر و ۷۰۰ متر مربع جدول‌گذاری و یک هزار متر مربع بهسازی کانیو‌گذاری و دفع آبهای سطحی با اعتبار ۸ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال انجام شده است.

وی با بیان این که برای زیرسازی و جدول‌گذاری و کانیوگذاری روستای کهرت ۴۲۰ میلیون ریال هزینه شده است، عنوان داشت: در روستای دوشخراط ۴ هزار و ۸۰۰ متر مربع زیرسازی و ۷هزار متر مربع آسفالت معابر یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.

رضاقلیان یادآور شد: در روستای خم‌پیچ ۱۵ هزار متر مربع زیر‌سازی معابر، ۱۵ هزار متر مربع آسفالت معابر و ۲۷۰ متر مربع کانال دفع آب‌های سطحی با اعتبار ۴میلیارد ریال انجام شده است،

وی با بیان این که در روستای تیدجان برای ۵هزار متر مربع آسفالت‌ریزی و ۵هزار متر مریع زیرسازی معابر روستایی یک میلیارد و ۳۴۶ هزار میلیارد ریال هزینه شده است، اضافه کرد: در روستای مهرآباد ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیرسازی و ۷ هزار متر مربع آسفالت معابر با اعتبار یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.

بخشدار مرکزی خوانسار متذکر شد: مجموع آسفالت‌ریزی معابر روستاهای شهرستان ۱۱۱ هزار متر مربع، اجرای کانال دفع آب‌های سطحی هزار و ۷۸۵ مترمربع و کانیو گذاری و جدول‌گذاری معابر ۵ هزار متر مربع بوده است.

وی تأکید کرد: اجرای ۱۸ هزار متر مربع آسفالت‌ریزی روستاهای شهرستان از محل فروش نفت و گاز انجام بوده است زیرا از محل فروش نفت و گاز برای آسفالت‌ریزی روستاهای کم‌برخوردار سهمی اختصاص داده شده است، و برخی روستاهای شهرستان از جمله روستای گلسار خوانسار از مناطق کم برخوردار است.

رضاقلیان اذعان داشت: دو روستای صفادشت و مهرآباد به صورت کامل آسفالت‌ریزی معابر و راه‌های درون روستایی آن اجرا شده است و تا پایان سال آینده تمام روستاهای شهرستان خوانسار آسفالت‌ریزی می‌شود.

وی با اشاره به این که اجرای طرح هادی برای روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار تعریف شده است و تاکنون ۷۵ درصد نقشه طرح هادی روستاهای شهرستان طراحی شده است، بیان داشت: دستگاه‌ متولی طرح هادی روستایی بنیاد مسکن است.

بخشدار مرکزی خوانسار با بیان اینکه اعتبارت تملک دارایی سال گذشته یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بود که ۴۵ درصد آن تخصیص داده شد، ابراز داشت: در سال جاری یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان اعتبار تملک دارایی پیش‌بینی شده، اما تا‌کنون ۷۰ درصد تخصیص داده شده است، اعتبارات سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

وی در پایان اظهار داشت: در روستاهای شهرستان مرکز درمانی و خانه بهداشت وجود دارد، مقدمات اجرای طرح ویزیت رایگان از سوی جمعیت هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان خوانسار برای روستاهای شهرستان انجام شده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها