چاپ این خبر
کد خبر : 84150
۱۱:۳۶ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
فرماندار خوانسار:

امنیت مسافران و گردشگران خط قرمز است

فرماندار خوانسار گفت: امنیت مسافران و گردشگران خط قرمز فرمانداری، نیروی انتظامی و مسؤولان شهرستان خوانسار است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، سید حسن شفعتی در جلسه ستاد تسهیلات سفر شهرستان، اظهار کرد: در طول سال ستاد تسهیلات سفر در شهرستان به صورت دائمی فعالیت داشته است.

وی افزود: بر اساس آمار در سال جاری ۱٫۵ میلیون نفر به شهرستان خوانسار سفر کردند که قطعأ خدماتی که گرفتند مرهون تلاش تمام دستگاه‌های اجرائی بوده است.

فرماندار خوانسار گفت: در روزهای عادی در شهرستان بنزین مصرفی خودروها ۲۵ هزار لیتر است که این میزان در روزهای پیک مصرف که مسافر در شهرستان ورود دارد به ۶۰ هزار لیتر می‌رسد.

وی ضمن قدردانی از شورای تأمین شهرستان و به ویژه فرماندهی انتظامی و پلیس راهور که امنیت مسافران را در طول سال تأمین می‌کنند، افزود: دستگاه‌های اجرائی با ارائه خدمات رفاهی مانند سال‌های گذشته خاطره یک سفر خوش را در ذهن مسافران ماندگار خواهد کرد.

شفعتی تأکید کرد: مردم و مسؤولان شهرستان خوانسار آمادگی لازم را در پذیرای از مسافران و گردشگران سال ۹۷ دارند.

وی گفت: مسؤولان دستگاه‌های لیست کشیک‌های نوروزی را طبق مشخصات خواسته شده تا ۱۵ اسفندماه به فرمانداری شهرستان ارسال کنند تا به ستاد تسهیلات سفر و استانداری نیز ارسال کنیم.

فرماندار خوانسار خاطرنشان کرد: در ایام نوروز بازدید به صورت مستمر از ستادهای سفر انجام خواهد شد زیرا امنیت مسافران و آسایش و رفاه آنان در جهت جلوگیری از حوادث مختلف خط قرمز فرمانداری و نیروی انتظامی و مسؤولان شهرستان خوانسار است.

وی با اشاره به اینکه از سوی مسافران نوروزی ارزیابی مسؤولان ستاد تسهیلات سفر نیز انجام خواهد شد، گفت: ارزیابی مدیران ستاد تسهیلات سفر در نوروز ماه سال ۹۷ نیز انجام خواهد شد.

شفعتی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی سریع از سوی ادارات انجام شود، گفت: با درایت مسؤولان دو بانده شدن خوانسار-دامنه در دستور کار قرار گرفت و اکنون پیشرفت خوبی داشته است.

وی گفت: ظرفیت اسکان مسافران نوروز سال ۹۷ در هنگام شب یک هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شده است که این تعداد مسافر می‌توانند در هتل‌ها، منازل استیجاری دارای مجوز و مهمانسراها اقامت برگزینند، از سوی اماکن نیروی انتظامی این مکان‌ها به صورت مستمر بازرسی صورت می‌گیرد و مسافران هیچ نگرانی نداشته باشند.

*تشکیل ۱۰ کمیته برای رفاه حال مسافران

فرماندار خوانسار با بیان اینکه برای رفاه مسافران نوروزی ۱۰ کمیته تشکیل شده است و احکام هر کدام نیز مشخص و به آنان ارائه شده است، گفت: بیشترین تخلفات در ایام نوروز صورت می‌گیرد، اما نیروی انتظامی شهرستان با تمام قدرت در زمینه امنیت مسافران و جلوگیری از سرقت از منازل تلاش مضاعف دارد.

وی با اشاره به اینکه بخشداری و دهیاری‌ها و منابع طبیعی نظارت کامل در جلوگیری از تخریب مراتع شهرستان و گلستان‌کوه را انجام دهد، گفت: از ۱۵ اسفندماه سال تا ۲۰ فروردین‌ماه سال ۹۷ هر گونه حفاری در سطح شهرستان منهای زمان وقوع حوادث ضروری مانند آب و گاز ممنوع است.

شفعتی گفت: در ایام نوروز با هماهنگی شورای مواد مخدر معتادین متجاهر جمع‌آوری و با هماهنگی دستگاه‌های اجرائی به کمپ‌های تعیین شده انتقال داده می‌شوند.

وی تأکید کرد: از سوی میراث فرهنگی و صنایع‌دستی در بروشورهایی که به مسافران توزیع می‌شود مکان‌های تاریخی و دیدنی شهرستان که برای بازدید در نظر گرفته شده است اطلاع‌رسانی شود.

فرماندار خوانسار گفت: در زمینه نشاط و شادی مردم و مسافران نوروزی جشنواره صنایع‌دستی هنرمندان شهرستان در ایام نوروز در محل جمعیت هلال احمر و امام زاده سید احمد ایجاد می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مساجد در مسیر تردد مسافران برای اقامه نماز مسافران دایر باشد، افزود: از سوی سازمان حمل و نقل شهری و صنعت، معدت و تجارت و تعزیرات حکومتی نظارت کامل بر قیمت بلیت اتوبوس‌ها و آژانس‌های مسافرتی درون شهری و برون‌شهری صورت گیرد.

شفعتی با اشاره به اینکه در شهرستان‌های اطراف در اثر بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان خسارت فراوانی به طیور وارد شده است، افزود: با تلاش نیروی انتظامی، شهرداری، بخشداری، شبکه دامپزشکی و جهاد کشاورزی در جلوگیری از نقل و انتقال مرغ زنده و کود مرغی تا کنون هیچ گونه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در خوانسار مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه روستاگردی از سوی دهیاری در سطح روستاهای شهرستان انجام شود، گفت: دستگاه‌های اجرائی و خدمات رسان شهرستان در ایام نوروز به ویژه جمعیت هلال احمر، اورژانس و خدمات درمانی در بیمارستان آمادگی لازم را برای رفاه حال مسافران اجرا کند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها