چاپ این خبر
کد خبر : 84170
۱۰:۰۰ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
فرماندار خوانسار خبر داد

کلنگ‌زنی مجتمع قرآنی ثامن‌الحجج در روستای رحمت‌آباد خوانسار

فرماندار خوانسار گفت: مجتمع قرآنی ثامن‌الحجج در روستای رحمت‌آباد خوانسار در قطعه زمینی به متراژ ۱۰۴ متر مربع و با ارزش ۷۰۰ میلیون تومان کلنگ‌زنی شد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، سیدحسن شفعتی  در آیین کلنگ‌زنی مجتمع قرآنی ثامن‌الحجج روستای رحمت‌آباد خوانسار، اظهار کرد: روستای رحمت‌آباد از لحاظ نیروی انسانی دارای ظرفیت و پتانسیل خوبی است.

وی افزود: در سال ۹۱ خانه قرآنی ثامن‌الحجج در روستای رحمت‌آباد تأسیس شد و در روزهای نخست ۳۰ نفر در زمینه روخوانی و روان‌خوانی شرکت می‌کردند، اما اکنون بیش از یک‌صد نفر در فعالیت‌های خانه قرآنی حضور دارند.

فرماندار خوانسار گفت: با توجه به ظرفیت بالای نیروی انسانی که در امر قرآن‌آموزی شرکت می‌کنند احداث مجتمع قرآنی از مطالبات به حق قرآن‌آموزان است.

وی تصریح کرد: قطعه زمینی به متراژ ۱۰۴ متر مربع و با ارزش ۷۰۰ میلیون تومان از طرف ورثه مرحوم سکینه رضایت برای ساخت مجتمع قرآنی اهدا شده است و با درایت این خیر بزرگوار به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

شفعتی با  اشاره به این‌که روستای رحمت‌آباد در دوران دفاع مقدس ۳۶ شهید تقدیم انقلاب کرده است و امروز شاهد کم‌ترین بزهکاری  در این روستا هستیم، خاطرنشان کرد: پایه نظام جمهوری اسلامی بر مبنای قرآن بنا شده است و در سایه قرآن امروز شاهد امنیت در کشور هستیم.

وی ضمن قدردانی از خیر بزرگوار رضایت در اهدای زمین مجتمع قرآنی، گفت: امروزه هر آن‌چه در زمینه قرآن‌آموزی هزینه شود ضرر نیست زیرا خیر و برکت در این دنیا و  توشه راه آخرت را به همراه دارد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها