چاپ این خبر
کد خبر : 84314
۸:۰۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
فرماندار خوانسار:

آمار طلاق در خوانسار ۷۴ درصد کاهش یافت

فرماندار خوانسار گفت: در سال جاری در شهرستان خوانسار با کاهش ۷۴ درصدی آمار طلاق و به صفر رسیدن آمار خودکشی شاهد هستیم.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، سید حسن شفعتی در جلسه شورای اداری شهرستان با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت فاطمه (س)، اظهار کرد: آموزه‌های دینی باید سرمنشأ کار مسؤولان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سیل خروشان حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دهنده پشتیبان قوی مردمی از نظام و ولایت فقیه است، گفت: با تشکیل کارگروه نظارتی فرمانداری ارزیابی مدیران شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

فرماندار خوانسار ضمن قدردانی از فرماندهی نیروی انتظامی و دادستان خوانسار که در تأمین امنیت شهرستان تلاش مضاعف و جهادی دارند، خاطرنشان کرد: در ایام تعطیل نوروز به صورت مستمر از دستگاه‌های اجرائی کشیک صورت می‌گیرد.

وی تأکید کرد: بیشترین تصرفات منابع طبیعی، زمین‌ها و اراضی و حفر چاه غیر مجاز و ساخت و ساز غیر قانونی در ایام تعطیل سال صورت می‌گیرد و دستگاه‌های اجرای ضروری اقدامات لازم را در این ایام تعطیل سال در جلوگیری از تخریب و تخلفات انجام دهند.

کاهش ۷۰ درصدی بارندگی نسبت به سال گذشته

شفعتی با بیان اینکه در سال جاری کمترین تصرفات اراضی را شاهد بودیم، گفت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی در شهرستان در سال زراعی جاری ۷۰ درصد نسبت به سال زراعی گذشته کاهش بارندگی داشته‌ایم که زنگ خطری برای شهرستان در بحران آب است و باید در مصرف آب نهایت صرفه‌جوئی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه زمین‌های کشاورزی باید به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شود، افزود: ۸۵ درصد اعتبارت آبیاری تحت فشار از سوی دولت تقبل می‌شود، در روستای رحمت آباد، خم پیچ و دوش خراط استقبال خوبی انجام شده است، و مجهز شدن سیستم آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی شهر خوانسار توجیه مسؤولان را می‌طلبد.

فرماندار خوانسار با اشاره به اینکه در سال زراعی گذشته ۳۵۴ میلی‌متر بارندگی ثبت شد که این میزان در سال جاری تا کنون به ۷۰ میلی‌متر به ثبت رسیده است، گفت: آب سد باغکل خوانسار وضعیت خوبی ندارد تا جایی که نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد آبگیری شده است.

وی با تأکید بر نصب دوربین پایش تصویری در ادارات شهرستان که از مصوبات شورای تأمین و باید اجرا شود، گفت: نصب پایش تصویری در سطح میادین شهر خوانسار و پلاک‌خوان باید در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

شفعتی با اشاره به اینکه با تلاش ستاد مبارزه با آنفولانزای شهرستان تا کنون هیچ‌گونه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان مشاهده نشده است، تصریح کرد: با تلاش کارگروه اجتماعی شهرستان آمار طلاق در شهرستان ۷۴ درصد کاهش داشته و همچنین آمار خودکشی به صفر رسیده است، دو مرکز مشاوره در شهرستان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه شورای آموزش و پرورش شهرستان خوانسار از لحاظ شاخصه‌های مختلف به عنوان شورای برتر در سطح استان اصفهان معرفی شده است، گفت: در دهه فجر امسال ۲۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از ۱۷ کیلومتر راه خوانسار-دامنه

فرماندار خوانسار گفت: ۱۷ کیلومتر جاده دامنه-خوانسار با تأمین اعتبار آن در شرایط سخت اقتصادی به بهره‌برداری رسید، با بهره‌برداری از این پروژه کاهش حوادث ترافیکی که در گذشته منجر به کشته شدن سرنشین‌های خودرو می‌شد را شاهد نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه پروژه مهم فاضلاب شهری خوانسار پس از ۱۴ سال با تأمین اعتبار به بهره‌برداری رسیده است، افزود: شهروندان می‌توانند با خرید انشعاب از آبفای شهری به صورت اقساط ۲۴ تا ۳۶ ماهه اقدام کنند.

شفعتی با بیان اینکه کارخانه گاج از سرمایه‌های ملی بود که سال‌ها معوق مانده بود، اما از سوی صندوق بازنشستگی صدا و سیما خریداری شد و راهی برای ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان شده است.

وی با بیان اینکه از سوی منابع طبیعی زمین برای احداث ناحیه صنعتی رحمت آباد واگذار شده است و به زودی عملیات احداث این صنایع آغاز می‌شود، افزود: ۸۵ درصد معابر روستایی شهرستان آسفالت‌ریزی، کانیوگذاری و جدول‌گذاری شده است.

فرماندار خوانسار با تأکید اینکه ادارات دولتی در هنگام مراجعه ارباب رجوع برخورد مناسب و رفتاری شایسته داشته باشند، اظهار کرد: برای هر دهیاری مبلغ یک میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای طرح‌ها اختصاص داده شده است.

وی گفت: در زمینه جذب اعتبار اشتغال فراگیر ۱۴٫۶ دهم میلیارد تومان اعتبار و در زمینه وام‌های روستایی ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای شهرستان اختصاص داده شده است که در حال جذب اعتبار هستیم، نگرانی برای تسهیلات اشتغال‌زائی برای شهرستان نداریم.

به گزارش فارس، در پایان جلسه شورای اداری شهرستان از فرماندهی انتظامی، مدیر جهاد کشاورزی، مدیر شبکه دامپزشکی، شهردار خوانسار، اداره ثبت اسناد و املاک، مدیر پخش فرآورده‌های نفتی، مدیر اداره برق، رئیس ثبت احوال به دلیل عملکرد جهادی با لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/۶۴۰۷۱/پ۳۰/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها