چاپ این خبر
کد خبر : 84335
۳:۰۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
امام جمعه خوانسار:

محتوای قیام پیامبران اجرای عدل است

امام جمعه خوانسار گفت: محتوای قیام انبیاء و پیامبران برای اجرای عدل و عدالت در بین انسان است زیرا تخلف در موجودات زنده نیست و تنها انسان مرتکب تخلف و دچار لغزش می‌شود به همین دلیل ظلم از انسان سر می‌زند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، حجت‌الاسلام رسول خواجه‌کریمی در جلسه شورای اداری شهرستان، اظهار کرد: مفاد اصلی رسالت تمام انبیاء به ویژه پیامبر (ص) اجرای عدالت افعال، اخلاق و افکار در بین انسان‌ها بود.

وی با اشاره به اینکه ایجاد عدالت امر آسانی نیست، افزود: برخی پیامبران برای اقامه عدل و اجرای عدالت به پا خاستند و با سختی زیاد و با دلیل و برهان و گاهی با جنگ آن را اجرا کردند.

امام جمعه خوانسار گفت: محتوای قیام انبیاء و پیامبران برای اجرای عدل و عدالت در بین انسان است زیرا تخلف در موجودات زنده نیست و تنها انسان مرتکب تخلف و دچار لغزش می‌شود به همین دلیل ظلم از انسان سر می‌زند.

وی با بیان اینکه اگر مردم قائم به عدل شدند رسالت انبیاء که عدالت است ایجاد می‌شود، گفت: در جامعه‌ای که حاکم اسلامی حکومت کند باید عدل و عدالت در جامعه ایجاد می‌شود.

خواجه کریمی با بیان اینکه کارگزارن نظام اسلامی خود باید به اجرای عدالت اکتفا کنند تا عدالت در جامعه اجرا شود، گفت: بزرگ‌ترین مشکل ما در جامعه کنونی عدم اجرای عدالت در جامعه است.

وی افزود: حاکم در حکومت اسلامی باید در تقسیم و قیمت‌گذاری و توزیع عادلانه رفتار کند، کارگزاران نظام باید در هر سمت و منصبی عادل باشند تا عدالت محقق شود.

امام جمعه خوانسار با بیان اینکه در رفتار و برخورد با ارباب رجوع نگاه به منصب و پست نباشد، افزود: در جامعه کنونی دچار چالش بی‌عدالتی هستیم و هر چه مطلوب خدا نباشد ظلم به نظام و مردم است.

وی با بیان اینکه کارگزاران نظام خود باید قائم به عدل باشند و هم در اجرای عدالت در بین مردم تلاش کنند، تأکید کرد: اجرای عدالت حتی در فضای مجازی به نفع مسلمانان است تا هر شخص به آسانی نتواند در فضای مجازی با هدف تخریب دیگران مطلبی منتشر کند.

خواجه کریمی با بیان اینکه اگر بانک بنگاه تجاری نیست باید در پرداخت تسهیلات عدالت را اجرا کند، تأکید کرد: اگر ما قائم به عدل و قسط نشویم و حرکت به سوی عدل نداشته باشیم دچار چالش جدی خواهیم شد.

وی افزود: بزرگ‌ترین نقیصه و چالش عدم اجرای عدالت است زیرا با توجه به پیشرفت‌های نظام، اما دچار نواقص حاد هستیم.

امام جمعه خوانسار خاطرنشان کرد: علی بن ابیطالب (ع) به عنوان اجرا کننده عدل و عدالت باید الگو و اسوه حسنه مدیران و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی قرار گیرد زیرا اجرای عدالت به معنای داشتن تقوا است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها