چاپ این خبر
کد خبر : 84480
۹:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۸

جذب ۵۰ میلیارد تومان بودجه جهت اتمام تونل خوانسار-بویین‌میاندشت

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: از سوی وزیر راه و شهرسازی نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه رفته و در حال تصمیم گیری در هیأت دولت هستیم که از محل دارایی‌ها ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام کل پروژه تخصیص داده شود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، علی بختیار عصر امروز در جمع جوانان خوانساری اظهار کرد: ردیف اعتباری برای تونل خوانسار-بویین میاندشت مشخص نشده بود و از محل فروش دارایی‌های سهام شرکت‌ها تأمین اعتبار می‌شد، اما بخشی از این اعتبارات که مختص تونل بود و به طرح الموت رفته بود که باید برای برگشت این اعتبارات تلاش می‌شد.

وی افزود: پیمانکار پروژه ۱۰ میلیارد تومان طلب‌کار بود، با پیگیری‌ در وزارت راه و شهرسازی و در سازمان برنامه و بودجه برای این پروژه درگیر شدم، سازمان برنامه و بودجه اصرار دارند که مصوبه دولت از الموت به خوانسار را اصلاح کنیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون از سوی وزیر راه و شهرسازی نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه رفته و در حال تصمیم گیری در هیأت دولت هستیم که از محل دارایی‌ها ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام کل پروژه تخصیص داده شود.

وی خاطرنشان کرد: باید جاده‌های منتهی به شهرستان‌ها ساماندهی شود، از طرفی احداث بزرگراه در برنامه وزارت راه و شهرسازی قرار دارد که با احداث این بزرگراه و وصل شدن تونل به کریدور شمال به جنوب توسعه خوانسار را به همراه داشته باشد.

بختیار اذعان داشت: با احداث بزرگراه از سمت اراک-گلپایگان-خوانسار-شهرکرد که به عنوان کریدور شمال به جنوب کشور است و این پروژه در سازمان برنامه و بودجه به صورت تجمیعی پیش می‌رود.

وی تصریح کرد: در کنار تلاش برای تخصیص آب کشاورزی شهرستان گلپایگان در کمیسیون تخصیص آب وزارت نیرو یک منبع پایدار شرب و صنعت برای خوانسار نیز در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که نسبت به تکمیل سد در حد معمول به صورت کارشناسی شده باید کار شود، بیان داشت: برای توسعه خوانسار در حوزه گردشگری، کشاورزی و صنعت یک برنامه منسجم صورت گرفته است، سال ۹۷ تکمیل سد باغکل در اولویت قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به این که مصرف آب شرب در تابستان و تعطیلات افزایش پیدا می‌کند، یادآور شد: با پیگیری در آبفای استان فاز نهایی و تکمیلی تصفیه‌خانه در دستور کار قرار می‌گیرد و با نصب فیلتراسیون مناسب آب شرب با حجم بیشتر برای مصرف در اختیار مردم خوانسار قرار می‌گیرد.

بختیار با بیان این که امسال بر اساس گزارش وزارت نیرو ۵۳ درصد کاهش نزولات آسمانی در کشور و به تبع در خوانسار را شاهد هستیم، اضافه کرد: برای مصرف آب در بخش شرب، کشاورزی و صنعت باید برنامه‌ریزی کشوری صورت گیرد و باید در مدیریت مصرف آب شرب دقت بیشتری شود و امیدواریم در فروردین و اردیبهشت شاهد بارندگی باشیم.

وی اذعان داشت: ۹۰ درصد آب در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود و در بودجه سال ۹۷ مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار بودجه در نظر گرفته شده است؛ برای آبیاری کشاورزی در سطح شهرستان گلپایگان نیز بودجه تأمین شده است اما باید کشاورزان به صورت تجمیعی از سیستم مدرن آبیاری مدرن در حوزه کشاورزی استفاده کنند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمربندی خوانسار سال‌های طولانی معوق مانده بود، اما در پیوست یک بودجه برای تأمین اعتبار قرار گرفت و سپس پیمانکار برای اتمام پروژه انتخاب شد و سال آینده کمربندی خوانسار- گلپایگان-خمین به بهره‌برداری می‌رسد.

وی متذکر شد: با پیگیری مجدانه با تأمین بودجه پیمانکار برای خط راه آهن انتخاب شد و اکنون با برگشت این طرح ریلی به سمت خوانسار که توجیه اقتصادی نیز دارد با لحاظ کردن تمام موارد زیست‌محیطی ایستگاه قطار در وانشان یا خوانسار ایجاد می‌شود.

بختیار تأکید کرد: طرح کارخانه بازیافت سال‎های طولانی به دلایل جانمایی و بودجه معوق مانده بود، اما با تأمین ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار و همکاری اعضای شورای اسلامی چهار شهر گلپایگان، خوانسار، گوگد و گلشهر به زودی طرح بازیافت به بهره‌برداری می‌رسد که روزانه زباله ۶۰ تن زباله به این کارخانه انتقال داده می‌شود.

وی با بیان این که از احداث کارخانه و نیروگاهی که به محیط زیست خوانسار صدمه بزند جلوگیری می‌کنم، گفت: فضای اجرایی کشور یک فضای کند و فضایی که به دلیل بروکراسی اداری سرمایه‌گذاران را در سرمایه‌گذاری در کشور و به تبع در خوانسار و گلپایگان را زمین‌گیر کرده است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پزشکی در خوانسار، ابراز داشت: در مجلس دهم در تأمین اعتبار از طرف طرح تحول سلامت هستیم و یک درصد مالیات ارزش افزوده برای حوزه سلامت و ۳ درصد برای حوزه درمان در نظر گرفته شده است، سال گذشته با مشکل پزشک رادیولوژیست مواجه بودیم، حوزه سلامت در خوانسار حال خوشی از لحاظ کمبود پزشک متخصص ندارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: راه اشتغال منوط به ورود سرمایه‌گذاری است و اهداف ما سالیانه ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است و در سال جاری همین حدود سرمایه‌گذاری شد اما با توجه به عدم همکاری‌ها با یک سناریوی مشخص سال آینده کارخانه گاج راه‌اندازی می‌شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها