چاپ این خبر
کد خبر : 84483
۲:۰۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
دبیر خواهران قرارگاه شهید احمدی روشن خبرداد؛

اجرای طرح راویان جهاد اقتصادی در اردوهای راهیان نور دانشجویی/ ضرورت استفاده از هر موقعیتی برای گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی

دبیر خواهران قرارگاه شهید احمدی روشن با اشاره به اجرای طرح راویان جهاد اقتصادی در اردوهای راهیان نور دانشجویی امسال استان اصفهان، گفت: اقتصاد مقاومتی تنها به مسئولان ربط پیدا نمی کند و بخش زیادی از آن به خود مردم بستگی دارد که اصلاح الگوی مصرف و حمایت از تولیدات داخلی از جمله وظایف مردم در این عرصه است

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، مرجان ماندی زاده در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به اجرای طرح راویان جهاد اقتصادی در اردوهای راهیان نور دانشجویی امسال استان اصفهان، اظهار کرد: دوره آموزشی این طرح در طوب سه ساعت، پنجشنبه دو هفته گذشته برگزار شد که به دلیل این که برخی از دانشجویان نتوانستند در این دوره شرکت کنند، بار دیگر در جمعه گذشته برگزار شد.

دبیر خواهران قرارگاه شهید احمدی روشن با بیان اینکه این دوره از طرف معاونت علمی ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان برگزار می شود، عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در سطح جامعه وجود دارد این است که هنوز مردم با جنگ اقتصادی که وجود دارد به درستی آشنا نشده اند که آشناسازی آن ها با این مقوله موجب می شود، عموم جامعه همانند دوران دفاع مقدس جانانه ایستادگی کنند.

وی ادامه داد: اگر این جنگ به درستی توسط جامعه لمس شود در بحث حمایت از تولیدات داخلی دیگر نیاز به تلاش های رسانه ای نبود و همه همت خود را در این مسیر به کار می گرفتند.

ماندی زاده با بیان اینکه فضای راهیان نور با شهدا درگیر هستند و بهتر می توان در مورد این جنگ جدید صحبت کرد، خاطرنشان کرد: طبقه دانشجویان به سبب نوع دیدگاه و نگاهی که دارند، بهتر می توانند این جنگ اقتصادی را درک کرده و برای دیگران تبیین کنند.

دبیر خواهر قرارگاه شهید احمدی روشن با بیان اینکه به همین خاطر طرح راویان جهاد اقتصادی را راه اندازی کردیم، تاکید کرد: در این طرح گروهی از دانشجویان آموزش می بینند تا در راهیان نور امسال مباحث و مشکلات مرتبط با این جنگ اقتصادی را به دانشجویان انتقال دهند.

وی با بیان اینکه برخی گمان می کنند که اقتصاد مقاومتی تنها باید از سوی مسئولان اجرا شود، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی تنها به مسئولان ربط پیدا نمی کند و بخش زیادی از آن به خود مردم بستگی دارد.

ماندی زاده اصلاح الگوی مصرف، حمایت از تولیدات داخلی را از جمله وظایف مردم در اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: به همین دلیل به سمت برگزاری این دوره ها رفتیم و هدف اصلی ما نیز این است که برای بچه ها با زبان اقتصادی بحث کرده و این جنگ را برای آن ها تبیین کنیم.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه اگر در زمینه اقتصادی همت خود را به کار نگیریم، بازنده این جنگ اقتصادی خواهیم بود، گفت: با توجه به چیزی که از مردم ایران در طول ۴۰ سال گذشته سراغ داریم، اگر مردم همت جهادی خود را به کار بگیرند، می توانیم در این عرصه موفق ظاهر شویم.

وی با بیان اینکه بالغ بر سه سال است که در این زمینه در اصفهان مشغول به کار هستیم، خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی در زمینه اقتصاد مقاومتی در حال انجام است و تا حدودی در بین مردم عادی نیز صورت می گیرد و برگزاری این دوره ها نیز براساس همین هدف است.

ماندی زاده تصریح کرد: باید از هر منبر و موقعیتی که به دست ما می آید برای گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم.

دبیر خواهر قرارگاه شهید احمدی روشن با بیان اینکه این گفتمان سازی چه در راهیان نور و چه در اردوهای جهادی باید صورت گیرد، عنوان کرد: این اقدام برای راهیان نور امسال برای اولین بار در سطح دانشگاه های استان اصفهان انجام می شود، اما سال های گذشته در طرح های ولایت دانشجویان دوره های چهار روزه در این زمینه را گذراندند.

وی در رابطه با نحوه ارائه خوراک فرهنگی به دانشجویان در این دوره ها، خاطرنشان کرد: در این زمینه هم از وجود اساتید به نام در زمینه اقتصاد مقاومتی و هم محتواهای مرتبط با اقتصاد مقاومتی استفاده شده است.

ماندی زاده با اشاره به راه اندازی کانال راویان جهاد اقتصادی، اظهار کرد: خوشبختانه یک کتاب در زمینه اقتصاد مقاومتی تحت عنوان «خاکریز اقدام و عمل» تهیه کردیم که به سبک زندگی شهدای دقاع مقدس در حمایت از تولید داخلی پرداخته است.

دبیر خواهر قرارگاه شهید احمدی روشن با بیان اینکه یک سری از خاطرات شهدا پوستر شده و برای فضاسازی اتوبوس از آن استفاده خواهد شد، عنوان کرد: این پوسترها در اختیار دانشگاه های مختلف استان قرار می گیرد تا بسته به نوع نیاز خود از آن ها استفاده کنند.

وی با اشاره به تولید کلیپ ها و محتوای چندرسانه ای برای پخش در مسیر اعزام به راهیان نور، در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با انتقال مباحث تولیدشده برای عموم مردم، گفت: امکان استفاده از این محتواها برای مردم عادی نیز وجود دارد و اعلام آمادگی کردیم تا این دوره ها را برای مردم عادی حاضر در راهیان نور نیز برگزارکنیم.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: این دوره ها فعلا برای قشر دانشجو در حال برگزاری است.

ماندی زاده با بیان اینکه فعلا این اقدام برای مخاطب دانشجو انجام می شود، اظهار کرد: مخاطبانی که در رنج دانشجویی بوده و به دنبال استفاده از محتوای این دوره ها بودند نیز می توانند در این دوره ها شرکت کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها