چاپ این خبر
کد خبر : 84712
۱۱:۳۵ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
امام جمعه خوانسار مطرح کرد

گستردگی تشکیل قوای انتظامی در حاکمیت اسلامی

امام جمعه خوانسار گفت: در حاکمیت اسلامی دایره تشکیل قوای انتظامی گسترده شده است، امروزه در جمهوری اسلامی وظیفه پلیس دوچندان شده زیرا طبیعت نظام اسلامی این است که همواره مورد هجوم مستکبرین قرار داشته است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، حجت‌الاسلام رسول خواجه‌کریمی در آیین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی خوانسار، اظهار کرد: سربازان در نظام اسلامی دژهای محکم مردم هستند؛ مردم در این دژ محکم که این‌ها ایجاد کردند به رشد و تعالی و بالندگی می‌پردازند و به جهت نقش و جایگاه خود ستون دین محسوب می‌شوند.

وی افزود: در صدر اسلام ارتش امروز وجود نداشت و هر گاه نیاز به جهاد دفاعی و تهاجمی بود پیامبر(ص) و علی(ع) مردم را فرامی‌خواندند و با ارائه آموزش‌های لازم برای دفاع از آنان استفاده کرده و حتی مردم از وسایل و تجهیزات خود استفاده می‎کردند.

امام جمعه خوانسار در ادامه گفت: در صدر اسلام همواره پیامبر(ص) برای امنیت مکه پلیس تشکیل می‌داد و به مراتب در اعصار مختلف تشکیل پلیس گسترده شد؛ در صدر اسلام امنیت مهم بوده است و حتی برای نظم و امنیت در مسجدالحرام جایگاه برای استقرار پلیس به صورت شبانه‌روزی ایجاد می‌شده است.

*گستردگی تشکیل قوای انتظامی در حاکمیت اسلامی

وی با بیان این‌که سربازان ناظمان امنیت بودند و از صدر اسلام مردم را از گزند سارقان و راهزنان در امان نگه می‌داشتند، ابراز داشت: در حاکمیت اسلامی دایره تشکیل قوای انتظامی گسترده شده است.

خواجه‌کریمی ادامه داد: در گذشته فضای مجازی و قاچاق مواد مخدر نبود، اما امروزه کشور ایران در مسیر کریدور مواصلاتی در حمل و نقل مواد مخدر قرار دارد و نیاز مبرم به پلیس احساس می‌شود.

وی اضافه کرد: نظام استکبار تلاش دارد که ایران اسلامی کریدور حمل و نقل مواد مخدر باشد، آمریکا با همین هدف در خاک افغانستان پایگاه زده است نه با هدف خدمت به مردم زیرا آمریکایی‌ها هیچ‌گاه برای نفع مردم نبودند و تنها برای چپاول و غارت اموال مردم هستند.

امام جمعه خوانسار با بیان این‌که مواد مخدر برای آمریکایی‌ها نفع دارد و امروز پلیس مقتدر ایران مسؤولیت بسیار سنگین و گسترده‎ای بر عهده دارد که در صدر اسلام نیز نبوده است، عنوان کرد: تشکیلات پلیس همواره برای اجرای نظم اجتماعی و دریافت زکات و مالیات تشکیل می‌شده است.

*وظیفه دوچندان پلیس در جمهوری اسلامی

وی با بیان این‌که فعالیت پلیس برای نظم و انضباط از واجبات است، اذعان کرد: امروزه در جمهوری اسلامی وظیفه پلیس دوچندان شده است زیرا طبیعت نظام اسلامی این است که همواره مورد هجوم مستکبرین قرار داشته است زیرا منافع استکبار با وجود نظام اسلامی در خطر است.

خواجه‌کریمی در ادامه بیان داشت: پلیس ذات اسلامی دارد و در مقابل انواع تهاجمات ایستادگی می‌کند و سختی فراوان نظم و امنیت بر عهده پلیس مقتدر است.

وی همچنین مطرح کرد: در ادوار مختلف نیروهای مقتدر انتظامی برای حفظ نظم و امنیت کشور به شهادت می‌رسند، تهاجم دشمن به پلیس زیاد است زیرا قصد دارد پلیس از وظیفه خود عقب‌نشینی کند، اما مردم در طول تاریخ انقلاب به ویژه در سال‌های اخیر حمایت خوبی از پلیس داشته‌اند و جایگاه نیروی انتظامی در نزد مردم بسیار عزت‌مندانه است.

امام جمعه خوانسار در پایان گفت: در نظام اسلامی نیروی انتظامی از ارکان نظام برای فراهم کردن بستر عبودیت و بندگی برای مردم است.

*امنیت پایدار در اولویت توجهات

در ادامه ابراهیم توسلی اظهار کرد: این مسؤولیت را خطیر و سنگین می‌دانم و امید دارم با فضل خداوند از عهده آن بربیایم و سربلند باشم و رضایت خدواند و شهروندان را حاصل کنم و ثابت کنم که سرباز و خدمتگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهم بود.

وی افزود: وظیفه شرعی و دینی خود می‌دانیم که از هیچ کوشش و تلاشی در انجام وظایف محوله و خدمت به شهروندان دریغ نکنیم؛ از زحمات صادقانه و بی‌دریغ فرمانده سابق نیز قدردانی می‌کنیم.

فرمانده انتظامی خوانسار تأکید کرد: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب تأمین امنیت پایدار با تعامل با مقام قضایی و سایر ادارات و حفظ حقوق شهروندی در اولویت توجه بوده و به اجرای برنامه‌های درون‌سازمانی و برون‌سازمانی پرداخته خواهد شد.

وی با درخواست همکاری و همیاری همه مسؤولان، مردم و دلسوزارن شهر برای خدمت بهتر، گفت: شناسایی کارکنان پویا و به کارگیری نیروهای متخصص، توجه به اصل صرفه‌جویی در همه موارد مصرفی، همکاری و تعامل با فرماندار، پایگاه های بسیج و هیأت‌های مذهبی در زمان‌های لازم و تلاش‌های همه جانبه در جهت ایجاد امنیت پایدار از جمله برنامه‌های اجرایی فرماندهی انتظامی خوانسار خواهد بود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها