چاپ این خبر
کد خبر : 84985
۲:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۱۰

وصیت روحانی شهید:دل به این دنیا نبندید، تقوا و صبر را پیشه خود سازید

عزیزانم بدانید که این دنیا محل گذر و امتحانی بیش نیست، پس دل به این دنیا نبندید و تقوا و صبر را در همه مراحل زندگی پیشه خود سازید.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از خبرگزاری حوزه، حالات خوشی داشت و در جبهه برای شهادت لحظه شماری می کرد. شب قبل از عملیات در زیر نور ماه نوشت: ” شب دوشنبه است و دشمن زبون شده، ما رزمندگان در شلمچه  به طرف بصره رهسپاریم تا دل امام و امت را شاد کنیم. چقدر شیرین و دلپذیر است این لحظه ها، لحظه های نزدیک شدن به شهادت.”

تولد و علم اندوزی

روحانی شهید سید جعفر سجادی عالمی نیک کردار از خطه خوانسار بود که گوهر وجودش به سال ۱۳۴۱ شمسی در خانواده ای متدین پا به عرصه طبیعت نهاد.

او پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۶۱ مسیر تحصیلی اش را با ورود به حوزه علمیه خوانسار تغییر داد و راه بزرگان دین را پیش گرفت. پس از آن که بخشی از مقدمات علوم دینی را فرا گرفت به حوزه علمیه قم رفت و همجوار مزار محترم حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) شد.

روحیات رفتاری و اعتقادی

نوشته اند اهل عمل بود و سعی می کرد تا عبادتش نه از سر عادت که از روی معرفت و توجه باشد. او معتقد بود نگهداری انقلاب از به وجود آوردن آن بسیار مشکل تر است. کاهلی و بی تفاوتی در راه انقلاب را گناهی بزرگ می دانست و دیگران را نسبت به آن آگاه می کرد.

فیض شهادت

سید جعفر در سال ۱۳۶۵ شمسی از کنج حجره به در آمده و جستجوگر اشرف الموت گردید. شلمچه در روز ۲۳ دیماه ۱۳۶۵ معراج گاه این روحانی شیفته شهادت شد و او را تا مقام شهادت عروج داد. پیکر پاک آن عزیز سفر کرده در گلزار شهدای خوانسار به خاک سپرده شد.

گل واژه ای از شهید

عزیزانم بدانید که این دنیا محل گذر و امتحانی بیش نیست، پس دل به این دنیا نبندید و تقوا و صبر را در همه مراحل زندگی پیشه خود سازید.

عاش سعیدا و مات شهیدا

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها