چاپ این خبر
کد خبر : 85361
۱۰:۰۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
دغدغه جدید کاربران؛

از سروش و بیسفون تا گپ و آی گپ/ کدام نرم افزار داخلی جایگزین تلگرام می شود؟

باوجود مشکلاتی که پیام رسان های خارجی برای کشورمان ایجاد کرده اند زمان آن فرارسیده که یک جایگزین داخلی برای آن معرفی شود که همه کاربران بودن دغدغه از آن استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از دانا، پیام رسان های خارجی مدتی است که جایگاه خود را در بین کاربران ایرانی باز کرده اند که یکی از این پیام رسانها به علت داشتن مزیت هایی مانند سرعت و فضای ذخیره سازی بالا بیش از بقیه محبوبیت پیدا کرده است.

اما از زمان ظهور پیام رسان خارجی تلگرام تا به حال خالی از اشکال نبود، سرعت پایین و قطعی های مکرر و نبود امنیت کافی برای کاربران نمونه هایی از مشکلات این پیام رسان خارجی بود که در مواقعی نیز موسس تلگرام از کاربران سراسر جهان بابت مشکلات موجود عذرخواهی می کرد.
جدا ازمشکلات فنی تلگرام با توجه به اتفاقاتی که سال گذشته در کشورمان افتاد و باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای کشور شد اهمیت فیلتر شدن این پیام رسان و جایگزین کردن یک پیام رسانی داخلی بیش از پیش احساس شد.
از همین رو علاء الدین بروجردی با اشاره به موضوع از مدار خارج شدن «تلگرام» اظهار داشت: این تصمیمی است که در بالاترین سطح اتخاذ شده و تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تصمیم اتخاذ شده و فکر می کنم حداکثر تا پایان ماه جاری (فروردین ماه) تلگرام جای خود را به یک پیام رسان داخلی بدهد.  باوجود مشکلاتی که پیام رسان های خارجی برای کشورمان ایجاد کرده اند زمان آن فرارسیده که یک جایگزین داخلی برای آن معرفی شود که همه بتواند بودن دغدغه از آن استفاده کنند.
حالا در ادامه لیستی از پیام رسان های داخلی آورده شده است که میتواند جایگزین خوبی برای تلگرام باشد.
سروش
اپلیکیشن ایرانی سروش شبیه‌ترین برنامه به تلگرام است که در آن به شما اجازه ساخت گروه، کانال و مواردی از این دست داده می‌شود. سروش امکانات بسیار زیادی دارد و از نظر تعداد کاربران ایرانی نیز در صدر محصولات ارتباطی قرار می‌گیرد.
البته توانایی اصلی یک برنامه زمانی مشخص می‌شود که حجم کاربران زیادی بر رویش مشغول به فعالیت شده و به نوعی بر روی سرورهایش فشار بیاید که به‌نظر می‌رسد همچون اکثر اپلیکیشن‌های ایرانی، سروش در این بخش دچار برخی از ضعف‌هاست که بایستی به مرور آن‌ها را برطرف نماید.
بیسفون
بیسفون زیبایی و سادگی را در کنار هم دارد و با ظاهری مدرن ممکن است نتوانید تشخیص دهید که از یک اپ ایرانی استفاده می‌کنید. روند ثبت نام در این اپلیکیشن همانند بسیاری از نمونه‌های خارجی به‌وسیله شماره تلفن همراه شما انجام می‌گیرد و پس از دریافت کد فعال‌سازی، می‌توانید به استفاده از این اپ بپردازید و با دوستانی که آن را دارند به گفتگو بپردازید.
همچنین امکان برقراری تماس صوتی نیز در بیسفون وجود دارد. جالب‌تر‌ین بخش بیسفون قسمت عمومی آن است که می‌توانید چند صفحه برگزیده و مهم را انتخاب کنید و پست‌های آن‌ها را مشاهده کنید ولی نمی‌توانید پست گذاشته یا پستی را لایک کنید. امکان ساختن گروه هم در بیسفون وجود دارد و با استفاده از این امکان می‌توانید به راحتی به صورت گروهی با دوستان خود چت کنید. در کل بیسفون در کلاس جهانی تولید شده و با اینکه رایگان است، توانسته ترکیب مناسبی از زیبایی و کارایی را در اختیار شما بگذارد و امکاناتی نظیر استیکرهای متنوع و زیبای فارسی در کنار محیطی جذاب، می‌تواند شما را در جایگزینی اپ‌هایی چون وایبر و واتس‌اپ همراهی کند.
اپلیکیشن پیام رسان آی گپ
برنامه آی گپ یک پیام رسان ایرانی و با کیفیت است که می‌تواند جایگزین خوبی برای تلگرام باشد. این برنامه از قابلیت های مختلفی پشتیبانی می‌کند و بسیار شبیه به تلگرام طراحی شده است. طبق توضیحاتی که برای این اپلیکیشن ارائه شده، ظاهرا آی گپ از سیستم رمزگذاری AES256 برای افزایش امنیت پیام های ارسالی مخاطبین خود استفاده می‌کند. بنابراین برنامه آی گپ می‌تواند یکی از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام باشد. ضمنا این برنامه با سیستم عامل های اندروید، آی او اس و ویندوز سازگاری دارد.
اپلیکیشن پیام رسان گپ
اپلیکیشن پیام رسان گپ هم تمام اقداماتی که انتظار دارید یک برنامه پیام رسان قادر به انجام آن ها باشد را ارائه کرده است. امکان رد و بدل پیام های صوتی، تصویری، متنی، تشکیل گروه و غیره همگی توسط برنامه گپ پشتیبانی می‌شوند. این اپلیکیشن نقاط قوت بسیاری دارد که برای آشنایی ضمنا اپلیکیشن گپ با هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس سازگاری دارد.
حال باید منتظر ماند تا تصمیم نهایی برای جایگزین تلگرام  مشخص شود که کدام یک از نرم افزای های بالا باشد و این احتمال نیز وجود دارد که نرم افزار جدیدی معرفی شود که هنوز در بازار به صورت گستره در ببین کاربران فضای مجازی استفاده نشده باشد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها