چاپ این خبر
کد خبر : 85376
۲:۰۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
دبیر اجرایی همایش بین المللی گفتمان مهدویت مطرح کرد؛

«دانشجو و دانشگاه منتظر» شعار نخستین همایش بین المللی گفتمان مهدویت

معاون نهاد رهبری دانشگاه شهید مهاجر با بیان اینکه «دانشجوی منتظر و دانشگاه منتظر» شعار نخستین همایش بین المللی گفتمان مهدویت است گفت: درصدد هستیم تا نقش علم؛ هنر و مشاغل را در جامعه مهدویت مشخص کنیم.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، حجت الاسلام احمد رضا مرادی در  گفت وگو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به برگزاری نخستین همایش بین المللی گفتمان مهدویت در سال ۹۷ اظهار کرد: این همایش پنجمین دوره از سلسله همایش های گفتمان مهدویت با محوریت آثار گرانقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی است.

وی افزود: محوریت مقالات این همایش در رابطه با آثار آیت الله صافی گلپایگانی است چراکه معظم له از جمله مراجع معظم تقلیدی هستند که بیشترین آثار را در حوزه مهدویت داشتند که مهمترین آنها منتخب الاثر در پنج جلد است.

حجت الاسلام مرادی عنوان کرد: نخستین همایش بین المللی گفتمان مهدویت دو دبیرخانه دارد که دبیر خانه علمی آن در قم  و دبیرخانه اجرایی آن در شهرستان گلپایگان در دانشگاه فنی- مهندسی مستقر است

وی ابراز کرد: این همایش هفت محور  اصلی دارد که هر کدام از آنها زیر مجموعه هایی دارند، از ویژگی های خاص  همایش امسال ایجاد فضای  حضور  برای همه اقشار جامعه است.

دبیراجرایی همایش با بیان اینکه دانشجوی منتظر و دانشگاه منتظر شعار نخستین همایش بین المللی گفتمان مهدویت است ادامه داد: درصدد هستیم تا نقش علم؛ هنر و مشاغل را در جامعه مهدویت مشخص کنیم و طرح های دانشگاهی؛  انیمیشن و مواردی از این دست را در قالب مهدویت ارائه دهیم

*کم رنگ کردن مهدویت در جامعه و افزایش ناامیدی هدف استکبار

وی، آشنایی بیشتر تمام اقشار جامعه به خصوص جوانان  با واقعه انتظار  را از مهمترین اهداف برگزاری این همایش برشمرد و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب سالهای گذشته بر موضوع مهدویت تاکید داشتند و گفتند هر گاه بحث مهدویت در جامعه کمرنگ شود ناامیدی در جامعه رخنه می کند  و این هدف استکبار است.

معاون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهید مهاجر با تاکید براینکه تمام اقشار جامعه با هر نوع نگاه و گرایشی ؛ حتی با ارسال یک دلنوشته در خصوص مهدویت می توانند در مسابقه گفتمان مهدویت شرکت کنند؛گفت: میزان شناخت موعود مهمترین معیار سنجش مقالات همایش گفتمان مهدویت است که در این زمینه از برترین مقالات این دوره در نخستین همایش بین المللی گفتمان مهدویت تجلیل خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بایسته های معرفت مهدوی، بایسته های اخلاق مهدوی، اخلاق اسلامی در دانشگاه منتظر، پایه های قرآنی و روایی مهدویت  از دیدگاه شیعه و سنی، نقش علم، هنر و مشاغل درجامعه مهدویاز جمله محورهای نخستین همایش بین المللی گفتمان مهدویت است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها