چاپ این خبر
کد خبر : 85461
۱۱:۰۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس خبر داد

اختصاص ۶۰ هزار میلیارد تومان در راستای اقتصاد مقاومتی

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس برنامه تنظیم بودجه برای سال ۹۷ نیز در راستای اقتصاد مقاومتی ۶۰ هزار میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، علی بختیار امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در گلپایگان، اظهار کرد: سال گذشته از سوی مقام معظم رهبری شعار سال اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال نام‌گذاری شد و در این راستا اقدامات و برنامه‌‌ریزی‌هایی صورت گرفت.

وی افزود: از سوی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی برای اشتغال‌زایی در روستاها و شهرها در ایجاد نواحی صنعتی مبلغ ۱٫۵ میلیارد دلار از سوی صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده است که بخشی از این بودجه در سال ۹۷ نیز تخصیص پیدا می‌کند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس برنامه تنظیم بودجه برای سال ۹۷ نیز در راستای اقتصاد مقاومتی ۶۰ هزار میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده است که بخش اعظم این بودجه برای دانش‌آموختگان دانشگاهی که از دانشگاه‌ها فارغ التحصیل شدند اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: باید مشکل سرمایه در گردش رفع شود تا بتوانیم با توجه به ظرفیت فراهم شده زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم کنیم.

بختیار تصریح کرد: بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خساراتی فراوانی را به صنعت طیور شهرستان گلپایگان وارد کرد که با رایزنی در سازمان دامپزشکی کشور غرامت تولیدکنندگان پرداخت شد.

وی مطرح کرد: در سال ۹۷ منابع پایدار برای خرید تضمینی گندم و حوزه آب‌خیزداری بر اساس تبصره ۴ پیش‌بینی شده است و برای تبدیل آبیاری غرقابی به سیستم آبیاری تحت فشار از محل صندوق توسعه ملی نیز تسهیلات بدون بازده در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: همه رویکرد ما در فراکسیون تولید و اشتغال در سال جاری تحقق اقتصاد مقاومتی بود و برای رفع موانع تولید در کشور نیز در سال ۹۷ برنامه‌ریزی شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مدیران اجرایی در کشور باید خدمت‌گذار مردم باشند و در تسهیل و رفع موانع تولید گام بردارند و با بروکراسی اداری و سنگ‌اندازی مانع ایجاد فضای کسب و کار نشوند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها