چاپ این خبر
کد خبر : 85529
۱۲:۰۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
مدیر سد و نیروگاه زاینده رود اصفهان:

کاهش ۵۰ درصدی سهم صنایع از زاینده رود/ وضعیت فعلی آب زاینده رود در ۷۰ سال گذشته بی سابقه بوده است

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود اصفهان با بیان این که در ۷۰ سال گذشته تا کنون، شاهد چنین وضعیتی در مورد سد نبوده‌ایم، گفت: در سال آبی جاری هیچ آبی برای کشاورزی رها نشد

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز،  محمود چیتیان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حجم سد زاینده رود یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون متر مکعب است، اظهار کرد: این حجم آب امروز به ۱۵۶ میلیون متر مکعب رسیده است.

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود اصفهان با بیان اینکه ورودی سد زاینده رود در سال گذشته که حدود ۱۲۷ متر مکعب برثانیه بود، عنوان کرد: این مقدار اکنون به ۳۵٫۵ متر مکعب بر ثانیه کاهش یافته است و میزان خروجی آن نیز ۱۲ متر مکعب بر ثانیه برآورد می شود.

وی ادامه داد: از ابتدای مهر ۹۶ تاکنون تنها ۵۱۲ میلیمتر بارش در منطقه کوهرنگ به عنوان اصلی ترین منبع آبی زاینده رود بارش گزارش شده است در حالی که این میزان برای مدت مشابه سال قبل هزار و ۱۸۹ میلی متر بود.

چیتیان با بیان این که در ۷۰ سال گذشته تا کنون، شاهد چنین وضعیتی در مورد سد نبوده‌ایم، اظهار کرد: در سال آبی جاری هیچ آبی برای کشاورزی رها نشد و مردم هم بایستی حداکثر صرفه جویی در آب شرب و بهداشت داشته باشند.

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود اصفهان با بیان اینکه به صنایع مختلف تکلیف داده شده تا آب مورد نیاز خود را از پساب شهرها تامین کنند، اذعان کرد: تا امروز در عمل ۵۰ درصد از سهم صنایع کاهش داده شده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها