چاپ این خبر
کد خبر : 85609
۱۰:۰۰ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۳۱

ایرانیان روزانه ۱۱.۳ میلیارد تومان صرف انتقال پیام در تلگرام می‌کنند

یک کارشناس فضای مجازی با بیان اینکه تلگرام ۳۰ درصد ترافیک پهنای‌باند بین‌الملل کشور را اشغال می‌کند، گفت: سالانه رقمی حدود ۹۸۵ میلیون دلار صرف انتقال پیام در تلگرام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از تسنیم، هومن اهرامی با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری سیما با بیان اینکه ۳۰ درصد ترافیک اینترنت کشور را تلگرام اشغال می‌کند، اظهار کرد: اگر بخواهیم هزینه روزانه اینترنت و این میزان ترافیک را تخمین بزنیم رقمی حدود ۱۱ میلیارد و ۳۹۴ میلیون تومان می‌شودکه معادل سالانه ۹۸۵ میلیون دلار است؛ به عبارت دیگر با هزینه‌کرد این رقم به یکدیگر پیام ارسال می‌کنیم.

این کارشناس فضای مجازی افزود: ترافیک بین‌الملل کشور در حال حاضر هزار و ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه است که براساس آمار شرکت ارتباطات زیرساخت، حدود ۳۰۰ گیگابیت بر ثانیه صرف تلگرام می‌شود.

وی گفت: همه این هزینه‌ها از جیب مردم پرداخت و بخش عمده‌ای از آن با تبدیل شدن به دلار از کشور خارج می‌شود در صورتیکه با استفاده از پیام‌رسانهای داخلی اشتغال فراوانی در کشور ایجاد می‌شود.

این کارشناس فضای مجازی افزود: برخی پیام‌رسانهای داخلی تا یک‌سوم هزینه ترافیک داخلی را دریافت می‌کنند و برخی از آنها هم مجانی هستند و این به نفع کشور و مردم است.

او همچنین ویترین مجازی، امکانات پرداخت وجه، توجه به اقتصاد محتوا و فروش محتوا را از ویژگیهای پیام‌رسانهای داخلی دانست.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها