چاپ این خبر
کد خبر : 85628
۳:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۳۱
امام جمعه خوانسار:

انتقاد به کالای ایرانی نقد غیر منصفانه است

امام جمعه خوانسار گفت: موفقیت در کشور در زمینه اقتصادی این که به کالای ایرانی نقد وارد نشود تا افکار عمومی مردم از خرید کالای ایرانی دلسرد نشوند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، حجت الاسلام رسول خواجه کریمی در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان، اظهار کرد: با شناخت نسبت به محیط پیرامون و یا شخص اگر نقدی صورت گیرد نقد غیر منصفانه است.

وی گفت: در نقد کردن نباید عجله کرد زیرا موضوعی را که انسان حکمت و مصالح آن را نمی‌داند نباید نقد کند.

امام جمعه خوانسار با بیان اینکه برخی نقدهای سیاسی در کشور بی‌پایه است، گفت: موفقیت در کشور در زمینه اقتصادی این که به کالای ایرانی نقد وارد نشود تا افکار عمومی مردم از خرید کالای ایرانی دلسرد نشوند.

وی گفت: مستکبرین اقتصادی به دنبال این هستند که هر ملتی که در کشوری زندگی می‌کند نسبت به فرآورده‌های فکری خود معترض باشند و فرآورده خودش را مورد عنایت و پسند قرار ندهند تا در نتیجه آثار فکری مستکبرین جایگزین شود.

خواجه کریمی افزود: مستکبرین فکر و اندیشه ملت‌ها را تضعیف و حقیر جلوه می‌دهند و چنانچه اگر ملتی توان تولید داشته باشد مورد تحقیرش قرار می‌دهند تا تولیدات و فرهنگ خود را ساری و جاری کنند.

وی گفت: یکی از موفقیت‌های بزرگ مستکبرین این که در یک دوره صد ساله فرهنگ خود را در کشور ما تلقین و ایجاد کنند تا کالای خارجی خریداری کنیم.

امام جمعه خوانسار افزود: مستکبرین فرهنگ خود را قالب می‌کنند تا بازار کشور مملو از کالای خارجی شود، باید وضعیت نقد عجولانه بدون احاطه معرفتی به حکمت‌ها در جامعه را اصلاح کنیم زیرا جامعه را به تباهی می‌کشاند و رسیدن به استقلال اقتصادی را سخت می‌کند.

وی با بیان اینکه انتقاد عجولانه در حوزه فرهنگ، اقتصاد و سیاست و نظام اجتماعی ثمرات اجتماعی را از بین می‌برد، گفت: باید فرهنگ خرید از کالای ایرانی در بین مردم نهادینه و ترویج داده شود تا فرهنگ دشمن از کشور بیرون رانده شود.

خواجه‌کریمی گفت: به کالای ایرانی نباید انتقاد شود و باید در نزد ما مطلوب واقع شود و چنانچه اشکالی هم در آن وجود داشت برطرف شود تا بر کیفیت آن افزوده شود تا با معیارهای به روز جهانی تولید ‌شود تا بستر و زمینه اقتصاد مقاومتی فراهم شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها