چاپ این خبر
کد خبر : 85701
۲:۰۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱
مدیر هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر

برگزاری دوره مهارتی اپراتورهای پاسخگوی اضطراری در استان اصفهان

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور گفت: دوره آموزشی-مهارتی اپراتورهای مراکز پاسخگویی اضطراری با حضور ۱۱۰ نفر از اپراتورهای کل کشور از شنبه تا پنج‌شنبه در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، حسین درخشان اظهار داشت: دوره آموزشی-مهارتی اپراتورهای مراکز پاسخگویی اضطراری با حضور ۱۱۰ نفر از کل کشور طی دو نوبت شنبه ۲۵ فروردین ماه ۹۷ تا دوشنبه و دوشنبه تا پنج‌شنبه ۳۰ فروردین به میزبانی سازمان هلال احمر استان اصفهان در حال برگزاری است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر با توجه به وظایف ذاتی خود در خصوص حوادث، سوانح و امدادرسانی، خط اضطراری با شماره ۱۱۲ دارد که با نام «خط ملی امداد و نجات» شناخته شده و در سراسر کشور فعال و در حال امدادرسانی است.

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور اضافه کرد: مردم می‌توانند در هنگام بروز حوادث با این شماره تماس بگیرند تا نیروهای امداد و نجات هلال احمر به محل حادثه اعزام شوند.

وی در ادامه یادآور شد: سامانه‌های اطلاعاتی از سال ۱۳۹۰ افتتاح شدند و اپراتورهای پاسخگو به صورت ۲۴ ساعته آماده هستند تا در صورت تماس مردم خدمات ارائه کنند، بر اساس آمار در سال ۱۳۹۵ بیش از ۶۰ میلیون تماس با مراکز کنترل هماهنگی برقرار شده که نشان‌دهنده نیاز این مراکز به آموزش بیشتر به منظور کسب آمادگی لازم برای ارائه خدمات در زمان بحران و حوادث هستند.

درخشان تأکید کرد: جمعیت هلال احمر برای افزایش آمادگی اپراتورها اقدام به برگزاری دوره آموزشی مهارتی به صورت کشوری کرده تا مهارت‌هایی مانند فن بیان، کنترل ارتباط با مصدوم و فرد آسیب‌دیده، هدایت و مدیریت عملیات به صورت عملی و تئوری آموزش داده شود.

وی توضیح داد: با توجه به توانمندی هلال احمر استان اصفهان تصمیم بر آن شد تا دوره در این استان برگزار شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها