چاپ این خبر
کد خبر : 85770
۹:۵۳ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان؛

تولید فرآورده های خام دامی در شرایط بهداشتی جزء اولویت های دامپزشکی است

دکتر موحدی مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان در بازدید از شهرستان خوانسار و در جلسه ای که در خصوص کشتارگاه سنتی این شهرستان برگزار شده بود از اولویت دامپزشکی در راستای تولید فرآورده های خام دامی در شرایط کاملاً بهداشتی در مراکز تولید و فرآوری مثل کشتارگاه ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان؛ دکتر موحدی و هیات همراه در ابتدای بازدید خود از شهرستان خوانسار در محل فرمانداری این شهرستان با مهندس شفعتی فرماندار شهرستان خوانسار دیدار صمیمانه ای داشتند و در این دیدار دو طرف در خصوص مسائل مشترک از جمله بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و اقداماتی که در راستای کنترل و پیشگیری از این بیماری در استان اصفهان و شهرستان خوانسار صورت گرفته بود به گفتگو پرداختند.

در ادامه مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان در جلسه ای که با حضور فرماندار، نماینده ولی فقیه و امام جمعه، دادستان و تعدادی دیگر از مسئولان ادارات و دستگاه های شهرستان خوانسار برگزار شد شرکت کرد و در خصوص کشتارگاه سنتی دام این شهرستان مباحثی مطرح گردید و مسائل و مشکلات این کشتارگاه به بحث گذاشته شد و دکتر موحدی نیاز تصمیم صحیح و نهایی در خصوص ادامه یا عدم ادامه فعالیت این کشتارگاه را در این جلسه ضروری اعلام کرد.

در این جلسه مسئولین دستگاه ها نظرات خود را در رابطه با کشتارگاه از جمله مشکلات زیست محیطی و بهداشتی، عدم فضای مناسب کشتار، قدیمی بودن ساختمان، قرار گرفتن در موقعیت های مسکونی، پیگیری مصوبات جلسات قبلی و… عنوان گردید و در خصوص موارد مطرح شده، بحث و بررسی های لازم صورت گرفت.

در پایان این جلسه از بحث های مطرح شده مصوباتی به تصویب رسید و در نهایت مقرر شد کشتارگاه سنتی شهرستان خوانسار، به دستور دادستان این شهرستان پلمپ و قصابان شهرستان جهت کشتار می توانند به کشتارگاه های شهرستان های دیگر که مورد تایید دامپزشکی و دارای لیبل و مهر باشد، کشتار خود را انجام و با خودروهای سردخانه دار مجاز به محل فروش در شهرستان خوانسار انتقال دهند.

در ادامه حاضرین در جلسه در بازدید از کشتارگاه، وضعیت بهداشتی آنرا مورد بررسی مجدد قرار دادند و ضمن مشاهده شرایط کشتارگاه و اطراف آن دکتر موحدی توضیحاتی در خصوص نقاط خطری که با ادامه کشتار در این کشتارگاه، جامعه ممکن است با آن روبرو شود از جمله آلودگی آب های زیرزمینی و گسترش عوامل عفونی در سطح شهرستان توسط پرندگان و حیوانات وحشی را بیان نمود.

در ادامه بازدید از شهرستان خوانسار دکتر موحدی و هیات همراه با حضور در شبکه دامپزشکی این شهرستان با پرسنل شبکه در دیدار صمیمانه به بحث و گفتگو پرداخت، در این دیدار کارکنان ضمن بیان برخی نکات، در خصوص مشکلات و کمبودهایی که با آن روبرو هستند مطالبی مطرح کردند و دکتر موحدی قول های جهت رفع آن داد.

در پایان بازدید از شهرستان خوانسار دکتر موحدی با حضور در دو کارگاه بسته بندی عسل با مدیران مجموعه به گپ و گفتگو پرداخت و مدیران مجموعه ها ضمن بیان مشکلاتی از جمله وجود کارگاه های بسته بندی غیر بهداشتی، بسته بندی عسل های بی کیفیت، عدم استقبال جامعه از عسل های بسته بندی شده و… مطرح کردند که دکتر موحدی راهنمایی هایی و دستوراتی در راستای حل شدن مقطعی و طولانی مدت مشکل آنها ارائه داد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها