چاپ این خبر
کد خبر : 85798
۸:۰۰ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۴
فرماندار خوانسار:

امور نوسازی مدارس اصفهان به تعهدات خود عمل کند

فرماندار شهرستان خوانسار گفت: امور نوسازی مدارس استان اصفهان به تعهدات خود در تخصیص اعتبار دو مدرسه خوانسار عمل کند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، سید حسن شفعتی در گردهمائی مدیران و رؤسای حوزه‌های ستادی و نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان در خوانسار، اظهار کرد: بحران شدید آب در خوانسار سبب نگرانی کشاورزان شده است.

وی افزود: سال زراعی گذشته ۵۰۵ میلی‌متر بارندگی در شهرستان داشتیم، اما در سال زراعی جدید ۷۵ میلی‌متر باران در شهرستان به ثبت رسیده است و خوانسار به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی خشکسالی زودهنگام را در بر دارد.

فرماندار خوانسار با اشاره به این‌که خوانسار شهر خیران است، ادامه داد: خیران برای امر مدرسه‌سازی ورود کردند و تعهدات ساخت دو مدرسه از سوی خیران انجام شده است، اما امور نوسازی مدارس استان نسبت به تعهدات خود در تخصیص اعتبار عمل نکرده است.

وی گفت: زمین برای احداث اردوگاه دانش‌آموزی در مجاورت مجموعه گردشگری گلستان‌کوه خوانسار واگذار شده است که همت و همراهی استان را با مسؤولان شهرستان می‌طلبد.

شفعتی تأکید کرد: تعدادی از مدارس بلااستفاده و متروکه شده است و معضل اجتماعی را به همراه دارد و ضروری است برای مراکز دیگر فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد.

در ادامه رضا دهاقین اظهار کرد: تاریخچه پیداش شهر خوانسار به دوران قبل اسلام می‎رسد و نام خوانسار از چشمه‌های شهرستان گرفته شده است زیرا حدود ۴۰۰ چشمه در آن زمان در خوانسار جاری بوده است.

وی با اشاره به آداب و رسوم و گویش مردم خوانسار، افزود: شهر خوانسار دارای ۳۰ هزار نفر جمعیت است که در ایام خاص سال از جمله نوروز و تابستان به ۴۰۰ هزار نفر می‎رسد.

مدیر آموزش و پرورش خوانسار گفت: خوانسار دارای چهار واحد دانشگاهی از جمله دانشگاه ریاضی و کامپیوتر، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و مرکز فنی و حرفه‌ای است.

وی با بیان این‌که خوانسار از جایگاه ویژه‌ای در عالم تشیع برخوردار است، ابراز کرد: چهار هزار دانش‌آموز در ۱۰ واحد آموزشی به تحصیل اشتغال دارند، دانش‌آموزان خوانساری در بخش‌های مختلف در سطح استان و کشور دارای رتبه هستند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها