چاپ این خبر
کد خبر : 85814
۱۲:۰۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۴
فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان:

اهمیت بسیج در شرایط امروزی کمتر از اهمیت بسیج در دوران دفاع مقدس نیست/ سپاه هر کجا عرصه خدمت به مردم باشد حضور خواهد داشت

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه اهمیت بسیج در شرایط امروزی کمتر از اهمیت بسیج در دوران دفاع مقدس نیست، گفت: امروز هم تنها تشکیلاتی که می تواند انقلاب اسلامی را از بحران ها و فتنه های گوناگون به سلامت عبور دهد بسیج است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاحیه حوزه مقاومت بسیج امام علی (ع) سپاهانشهر با اشاره به اهمیت و نقش بسیج در اوضاع کنونی گفت: بسیج بزرگترین سازمان مردمی در سطح دنیاست و هیچ تشکیلات مردمی به وسعت بسیج وجود ندارد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان افزود: این شجره طیبه الهی توانست در برهه های گوناگون سال های اول انقلاب کارآمدی خود را به اثبات برساند.

وی با اشاره به حضورپرشور و تاثیر گذار بسیجیان دردفاع مقدس اظهار کرد: از ۲۴ هزار شهید استان اصفهان بیش از ۱۳ هزار شهید، بسیجی هستند و چهار هزار و ۷۰۰ شهید پاسدار هم در کسوت بسیجی پاسدار شده بودند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: در کجا دنیا جنگی به چنین وسعت اتفاق می افتد و مردم به نقش آفرینان اصلی و خط شکنان جبهه های آن تبدیل می شوند؟

سلیمانی ادامه داد: امروز هم تنها تشکیلاتی که می تواند انقلاب اسلامی را از بحران ها و فتنه های گوناگون به سلامت عبور دهد مردم هستند؛ بسیج، تشکیلات مردمی در خدمت انقلاب اسلامی است و حضرت آقا از این جهت فرموده اند بسیج لشکر انقلاب است.

وی تاکید کرد: این که می بینید بسیج و سپاه امروز مورد دشمنی های دشمنان داخلی و خارجی قرار گرفته اند به خاطر اهمیت این نهاد انقلابی است.

سلیمانی گفت: این سپاه است که پای تحقق بسیج و ماموریت بسیج ایستاده است؛ بسیج را نمی شود از سپاه گرفت و سپاه تولد یافته بسیج است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه اهمیت بسیج در شرایط امروزی کمتر از اهمیت بسیج در دوران دفاع مقدس نیست، گفت: امروز سپاه در حد گسترده تخریب می شود و این تخریب ها به این دلیل است که سپاهی که از دل بسیج بیرون آمده پای بسیج و پاسداری از انقلاب ایستاده است و قرار نیست صحنه را ترک کند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) تصریح کرد: سپاه هر کجا عرصه خدمتی باشد حضور خواهد داشت و هر سازمانی در ماموریت های خود نظیر تامین امنیت مرزها، امنیت شهرها، بیابان زدایی، سازندگی و .. نیاز به کمک داشته باشد سپاه کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ورزشی در استان اصفهان خاطر نشان کرد: سپاه برای افزایش سرانه ورزشی مردم و بدون هیچ چشمداشت اقتصادی، ۲۰۰ سالن ورزشی در استان ساخته است و همه مردم می توانند از طریق پایگاه ها از این خدمات استفاده کنند.

فرمانده سپاه استان اصفهان اظهار کرد: برخی با تهمت و حرف های کنایه آمیز و دو پهلو می خواهند سپاه را مرعوب کنند تا این تشکیلات مردمی دچار فروپاشی شود اما این خیال خام را در خواب باید ببینند.

وی با اشاره به سخن حضرت آقا در این باره که «اهداف ثابت هستنداما روش ها تغییر می کند» ابراز کرد: ما باید در روش های جذب، خدمت رسانی و خدمت گزاری به سمت نو آوری و خلاقیت برویم و از روش های قدیمی خارج شویم و در چارچوب ارزش های اسلامی، در برنامه ریزی های بسیج به ذائقه مردم بیشتر توجه داشته باشیم.

سلیمانی در پایان گفت: مهمترین اولویت برنامه های بسیج جوان ها و دانش آموزان هستند و در سال جاری برنامه های ویژه ای برای این قشر تدارک دیده شده است.

گفتنی است حوزه مقاومت بسیج امام علی (ع) سپاهان شهر با حضور فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج)، فرمانده و پایوران ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع)، امام جمعه شهر سپاهان شهر، اقشار مختلف مردم و بسیجیان در دهکده مقاومت سپاهان شهر افتتاح شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها