چاپ این خبر
کد خبر : 85829
۱۰:۰۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۳

بیشترین بارش امروز در گلپایگان سپس میمه و خوانسار بود

کارشناس‌مسؤول پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: بارش‌ها برای امروز بوده و فردا هوا صاف است، امشب همچنین نسبتاً افت محسوس دما را داریم، برای فردا صبح هم مه گرفتگی در راه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، حجت‌الله علی‌عسگریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در رابطه با جزئیات میزان بارش‌ها در شهرستان‌های مختلف اظهار داشت: از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۱۶:۳۰ طی ۶ ساعت بارندگی در کاشان ۸، داران ۱۲، اردستان ۹، اصفهان ۴، فرودگاه ۳، گلپایگان ۳۱، نطنز ۱۱، میمه ۲۹، چادگان ۶، خوانسار ۲۴، فریدون‌شهر ۱۹، نجف‌آباد ۵، مبارکه ۲ و زرین‌شهر ۶ میلی‌متر بوده است.

وی افزود: بارش‌ها برای امروز بوده و فردا هوا صاف است، امشب همچنین نسبتاً افت محسوس دما را داشته و در بعضی مناطق هم مه داریم، در حال حاضر هم بعضی از شهرها مه گزارش می‌کنند.

کارشناس‌مسؤول پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: در حال حاضر تقریباً در بیشتر نقاط استان بارندگی داریم، البته بارش بعضی شهرها کم شده است و خوانسار در حال حاضر دیگر بارندگی ندارد.

وی با بیان این‌که در مناطق غربی هوا در حال باز شدن است و کم کم یک مه رقیق داریم، گفت: امشب افت محسوس دما را داریم و در مناطق غربی مثل فریدون‌شهر، داران، چادگان و بویین میاندشت دمای هوا به زیر صفر می‌رسد.

علی‌عسگریان اضافه کرد: فردا هم هوا صاف است البته مه صبحگاهی را قطعاً در سطح استان در راه‌ها داریم، ولی به تدریج مه هم کم می‌شود؛ فردا و پس فردا و تا آخر هفته یعنی جمعه ظهر هوا خوب است.

وی با بیان این‌که در روزهای آینده طبق نقشه‌های هواشناسی وزش باد هم کم می‌شود و وزش باد آن‌چنانی نداریم و وزش باد زمینه‌ای معمولی است، عنوان کرد: البته امروز کلاً در سطح استان وزش باد نسبتاً شدید را داشتیم، در اردستان ساعت ۸:۳۰ صبح باد حدود ۱۵ متر بر ثانیه بوده و ساعت ۱۳:۳۰ باد به حدی شدید بوده که حدوداً به ۲۵ متر بر ثانیه رسیده است که معادل ۹۰ کیلومتر بر ساعت است.

کارشناس‌مسؤول پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به این‌که در سایر مناطق وزش باد شدید تا نسبتاً شدید را در سطح استان داشتیم، گفت: یک سامانه دیگر در راه داریم که از اواخر روز جمعه وارد استان می‌شود و ممکن است بارش‌های دیگری داشته باشیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها