چاپ این خبر
کد خبر : 85864
۳:۵۴ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۴
رئیس حوزه علمیه ولی عصر خوانسار:

حوزه علمیه و آموزش و پرورش یک هدف را دنبال می‌کنند

رئیس حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان خوانسار گفت: حوزه علمیه و آموزش و پرورش در دو مکان جداگانه اما یک هدف را دنبال می‌کنند زیرا در فرهنگ دینی تاثیر گذار هستید.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، آیت‌الله سید محمد ابن‌الرضا خوانساری در دیدار با سرپرست آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: خوانسار شهر علم و ادب است و سابقه تأسیس آموزش و پرورش در گلپایگان و خوانسار کمتر از اصفهان نیست.

وی افزود: انتخاب خوانسار برای میزبانی گردهمایی مدیران و حوزه‌های ستادی مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان بسیار شایسته است.

رئیس حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان خوانسار گفت: خداوند در هدایت بشریت و نعمت ولایت ائمه اطهار بر مردم منت گذاشته و به راستی اگر پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) نبودند بشر متحیر و سرگردان بود.

وی با اشاره به اهداف مشترک میان حوزه علمیه و آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: حوزه علمیه در فرهنگ دینی تأثیرگذار است و آموزش و پرورش نقش بزرگی دارد چراکه تأثیری که یک معلم بر دانش‌آموز دارد، امام جماعت و معلم تربیتی ندارد.

ابن‌الرضا با اشاره به این که معلم می‌تواند دانش‌آموزان را به خدا نزدیک یا دور کند، یادآور شد: رؤسای آموزش و پرورش متدین هستند اما باید در گزینش آن‌ها دقت بیشتری شود؛ در مورد اساتید و مسؤولان شایسته‌سالاری بسیار مهم است و اگر براساس روایات باشد، درست است.

وی اذعان داشت: مشکل امروز این است که بعضی مسؤولان نمی‌توانند درک کنند که کجا هستند و یا چه کاری را باید انجام دهند.

رئیس حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان خوانسار تأکید کرد: باید به مسائل شرعی دقت شود، اختلاط زن و مرد حرام است، حتی اگر رئیس اداره یا رئیس حوزه باشد و تا ضرورتی اقتضا نکند نباید مجلس مختلط باشد.

وی با تأکید بر اهتمام‌ورزی به شرع و احکام اسلامی اذعان داشت: شرع بسیار زیبا و مطابق فطرت و دین استوار است و باید دانش‌آموزان را با امور فطری و خدادادی آشنا کنیم.

ابن‌الرضا با بیان این که معلم یکی از ۳ پدری است که بر دین دانش‌آموز تأثیر می‌گذارد، یادآور شد: والدین را از فرزندان جدا نکنید و همواره آن‌ها را به مدارس بخوانید.

وی اضافه کرد: بنا بر روایات شایسته‌سالاری یعنی کسانی که دارای عقل و درک هستند و مدیر و مدبر هستند باید برای مناصب مختلف انتخاب شوند؛ جناحی عمل نکنید زیرا جناحی عمل کردن فسادآور است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها