چاپ این خبر
کد خبر : 85871
۹:۰۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۵
استاندار اصفهان:

سخت گیری های بی مورد برای سرمایه گذاران در استان هنوز برطرف نشده است/ زحمات زمانی ارزشمند است که از نظر استانداردها جایگاه خوبی داشته باشیم

استاندار اصفهان با بیان اینکه زحمات زمانی ارزشمند خواهد بود که از نظر استانداردهای کسب و کار جایگاه خوبی داشته باشیم، گفت: وضعیت در چهار ماه گذشته تا اندازه ای بهتر شده ولی به استانداردها نرسیده ایم.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، محسن مهرعلیزاده در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با بیان اینکه این نکته قابل قبولی نیست که استان اصفهان از نظر پارامترهای پایش فضای کسب و کار نمره قابل قبولی ندارد، اظهار کرد: نمرات کسب شده مناسب استانی که مهد سرمایه گذاری های صنعتی، تولیدی و صادراتی است، نیست.

استاندار اصفهان با بیان اینکه فضای کسب و کار در استان وضعیت بهتری نسبت به سایر استان ها دارد، تصریح کرد: کار کردن هم یک وظیفه ی اعتقادی و الهی است و هم مسئولیت اداری مدیران بشمار می رود و اگر کم کاری ها افزایش یابد یک نوع خیانت به مردم است و این برای بنده به عنوان مدیرعالی استان قابل تحمل نیست.

وی با بیان اینکه زحمات زمانی ارزشمند خواهد بود که از نظر استانداردهای کسب و کار جایگاه خوبی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: سرعت دسترسی مردم به اطلاعات، بانک ها، مالیات و بیمه از جمله پارامترهای فضای کسب و کار است.

مهرعلیزاده با بیان اینکه از ابتدای حضور در اصفهان موضوع رفع بروکراسی برای سرمایه گذاران مورد تاکید قرار گرفت، افزود: وضعیت در چهار ماه گذشته تا اندازه ای بهتر شده ولی به استانداردها نرسیده ایم و هیچ دلیلی ندارد که این امکانات اداری و مسئولیت ها و اختیارات به تسریع در کار مردم منجر نشود.

استاندار اصفهان افزود: محافظه کاری بیش از اندازه و ترس از وجود نقص در انجام کار باعث شده است که برخی مدیران از انجام برخی فعالیت ها امتناع ورزند ولی باید بدانند که انجام ندادن خود کار ایرادی بالاتر از این است که کاری برای ایراد اندکی انجام نشود.
وی در ادامه به بررسی راهکارهای حمایت از کالای ایرانی پرداخت و اظهارداشت: باید دلایل عدم حمایت برخی از مردم از خرید کالای ایرانی بررسی شود و مشوق هایی به تولید کنندگان کالای ایرانی و خریداران ارائه گردد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها