چاپ این خبر
کد خبر : 85980
۶:۵۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۱
فرماندار خوانسار مطرح کرد

خوانسار شهرستان نمونه در عرصه تعاون

فرماندار خوانسار گفت: سال گذشته خوانسار در بخش تعاون به عنوان شهرستان نمونه استان انتخاب شد که نتیجه تلاش در عرصه کار و اقتصاد شهرستان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس،  سیدحسن شفعتی در آیین تجلیل از کارگران شهرستان، اظهار کرد: با مدیریت خوب اداره کار و کارگروه اشتغال شهرستان در زمینه کار و اشتغال  موفقیت‌های خوبی حاصل شده است.

وی افزود: سال گذشته خوانسار در بخش تعاون به عنوان شهرستان نمونه استان انتخاب شد که  نتیجه تلاش در عرصه کار و اقتصاد شهرستان بوده است.

فرماندار خوانسار با اشاره به این‌که شاهد رونق اقتصادی شهرستان در سال ۹۷ خواهیم بود، گفت: ایجاد ۱۴ واحد صنعتی در زمینه تولید مواد غذایی در هفته دولت کلید خورد و زمین این واحدهای صنعتی به سرمایه‌گذاران واگذار شد که مایه دلگرمی برای سرمایه‌گذاران در ایجاد اشتغال شده است.

وی ادامه داد: زمین برای ایجاد ناحیه صنعتی در روستای رحمت‌آباد و روستای خم‌پیچ واگذار شد و کارهای زیربنایی و اقتصادی نیز انجام شده است، احداث این واحدهای صنعتی اشتغال‌زایی به  همراه  دارد.

شفعتی در ادامه بیان کرد: راه‌اندازی کارخانه گاج از مطالبات مردم شهرستان بود که سال‌های  متوالی معوق مانده بود، با تلاش استاندار اصفهان و نماینده شهرستان در مجلس به سازمان بازنشستگی صدا و سیما برای تولید و اشتغال واگذار شد که با راه‌اندازی این کارخانه زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر فراهم می‌شود.

وی با بیان این‌که ایجاد گاوداری با چهار هزار رأس دام در روستای خم‌پیچ از سوی بنیاد برکت در دست انجام است، عنوان کرد: طرح‌های صنعتی در کل روستاها در حال ایجاد است و تسهیلات خوبی نیز در اختیار سرمایه‌گذران و تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.

فرماندار خوانسار ابراز کرد: امسال سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده و این به معنای این است که با خرید کالای ایرانی از کارگر ایرانی حمایت کنیم تا نگرانی از بیکاری در کارگر و تعطیلی واحد تولیدی برای هیچ سرمایه‌گذاری وجود نداشته باشد.

وی اضافه کرد: تسهیلات خوبی در راستای اشتغال با همکاری جهاد کشاورزی، اداره صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه‌های اجرائی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده شد که خروجی آن ایجاد اشتغال است.

شفعتی تأکید کرد: سال گذشته اداره راه و شهرسازی قطعه زمینی برای احداث اداره کار در خوانسار  واگذار کرد که باید مبلغی به اداره راه و شهرسازی پرداخت شود، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لازم است مساعدت لازم در این زمینه را انجام دهد.

وی با بیان این‌که احداث سالن ورزشی از مطالبات کارگران است، اذعان کرد: سال گذشته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سفر به خوانسار قول مساعدت برای احداث سالن ورزشی برای کارگران داد، اما تاکنون تحقق پیدا نکرده است.

انتهای پیام/۶۳۰۷۱/ح۳۰/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها