چاپ این خبر
کد خبر : 85993
۱۱:۰۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
بخشدار مرکزی خوانسار:

۹۵ پروژه در روستاهای خوانسار اجرا شده است

بخشدار مرکزی خوانسار گفت: در دو سال گذشته در سطح روستاهای شهرستان خوانسار بیش از ۹۵ پروژه با صرف ۴٫۵ میلیارد تومان اعتبار اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، حسین رضاقلیان عصر امروز در آیین گرامیداشت روز شوراها، اظهار کرد: نخستین تاریخ انتخابات شوراها در سال ۷۷ برگزار شد و تاکنون با همت شوراها تحولات خوبی در سطح روستاها انجام شده است.

وی افزود: دولت تدبیر و امید با نگاه ویژه و خدمت ‌بی‌منت در تأمین زیرساخت‌های روستاها ورود پیدا کرده است تا جایی که در دو سال گذشته در سطح روستاهای شهرستان خوانسار بیش از ۹۵ پروژه با صرف ۴٫۵ میلیارد تومان اعتبار اجرا شده است.

بخشدار مرکزی خوانسار گفت: بالغ بر ۴۶۰ متر مربع در سطح روستاها آسفالت‌ریزی شده که از مطالبات به حق مردم بوده است، اگر زیرساخت‌ها در دولت‎های گذشته انجام شده بود این اعتبارات صرف اشتغالزایی می‌شد.

وی ادامه داد: هدف دولت اجرای زیرساخت‌های روستائی است، در سال ۹۷ روستاهای تجره، لایجند، ارجنک، خشکرود و بابامحمد آسفالت‌ریزی می‌شوند، روستاهای صفادشت و مهرآباد به صورت کامل آسفالت‌ریزی شده است.

رضاقلیان ضمن قدردانی از فرماندار در حمایت ویژه از کمک‌رسانی به روستاها، گفت: جلسات ستادی در زمینه مشکلات روستاها از جمله خشکسالی، تب برفکی و اشتغال تشکیل شده است.

*۶۵ درصد روستاها آسفالت‌ریزی شده است

در ادامه مهدی فروغی اظهار کرد: پس از انتخابات دوره چهارم شوراها بلافاصله شورای بخش در سطح بخش مرکزی خوانسار تشکیل شد و پنج نفر به عنوان نماینده شورای بخش فعالیت دارند.

وی گفت: دولت در عرصه خدمت به روستاها نگاه ویژه دارد و اقدامات خوبی انجام شده است، شعار فرماندار خوانسار توجه خاص به بخش روستاها و استفاده از ظرفیت خیران بود که تحقق پیدا کرده است.

رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان خوانسار با بیان این‌که شورای رحمت‎آباد به عنوان شورای نمونه است، افزود: با آگاهی‌بخشی بین مردم سال گذشته با دریافت تسهیلات، ۵۰ درصد سیستم آبیاری سنتی روستای رحمت‌آباد به آبیاری تحت فشار تبدیل شده است.

وی با اشاره به مشکلات روستاها در زمینه منابع طبیعی، عنوان کرد: وظیفه منابع طبیعی حفظ منابع ملی است، اما در سال‌های گذشته با توجه به عدم آگاهی مردم در روستاها بسیاری از زمین‌های کشاورزی آنان در اختیار منابع طبیعی قرار گرفته است.

فروغی اضافه کرد: در این زمینه جلساتی تشکیل شده و کمیسیون ماده واحده در حال پیگیری است و از دادستان خوانسار احقاق حق مردم در این زمینه را خواستارم.

وی با بیان این‌که آبرفت منطقه خوانسار ضعیف بوده و اقداماتی از سوی منابع طبیعی انجام شده است، اذعان کرد: ظرفیت‌های خوبی در روستاها وجود دارد که می‌توان ارتقا داد.

رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان خوانسار تصریح کرد: اکثر روستاها دارای خانه بهداشت هستند، با توجه به بعد مسافت روستاها تا شهر امکان رسیدن سریع‌تر اورژانس ۱۱۵ وجود ندارد و ضروری است یک پایگاه اورژانس ایجاد شود.

وی در ادامه بیان کرد: در سال‌های اخیر ۶۵ درصد روستاها آسفالت‌ریزی شده است، پرداخت حق تفکیک به بنیاد مسکن و تغییر کاربری در زمین‌های کشاورزی از مشکلات اساسی روستاها است.

فروعی تأکید کرد: خشکسالی‌ روستاهای شهرستان به ویژه منطقه عربستان را در برگرفته است و باید  باور شود که با پدیده شوم خشکسالی مواجه هستیم، امسال برای آبیاری باغات در روستاها تدبیری باید اندیشیده شود.

*شوراها مشکلات مردم را پیگیری کنند

در ادامه هوشنگ صانعی اظهار کرد: شوراها با توجه به نقشی که دارند قوانین را بررسی کنند که از وظایف آنان باشد.

وی افزود: مردم باید در مطرح کردن مشکلات به شوراها اطمینان پیدا کنند، شوراها نماینده مردم هستند و باید مطالبات مردم پیگیری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر خوانسار گفت: ظرفیت‌های مفیدی در روستاها وجود دارد، روستاها باید تقویت شود، شاهد جذب سرمایه‌گذار در شهرستان هستیم اما کافی نیست.

وی تأکید کرد: خوانسار فضای خوبی برای جذب گردشگر دارد اما نه این‌که فرهنگ گردشگری بر ما قالب شود بلکه فرهنگ ما بر آنان قالب شود.

صانعی گفت: با تشکیل شورایار بسیاری از مشکلات محلات شناسائی و برای حل آن تصمیم‌گیری خوبی شده است، ظرفیت شوراهای شهر و روستا زیاد است، هماهنگی با مسؤولان، پرهیز از کار جناحی و تقابل با یکدیگر باید صورت گیرد.

انتهای پیام/۶۳۰۷۱/ح۴۰/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها