چاپ این خبر
کد خبر : 86127
۱:۰۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
آیت الله ناصری:

عالم بی عمل به شدیدترین عذاب ها دچار می شود/ طلاب باید به آنچه آموخته اند عمل کنند

آیت الله ناصری با بیان اینکه طلاب باید به آنچه آموخته اند عمل کنند، گفت: عالم بی عمل به شدیدترین عذاب ها دچار می شود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، آیت الله حسین ناصری در نشست اخلاقی با موضوع اصلاح نفس و بهره گیری از فضائل ماه شعبان المعظم در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون دولت آباد با بیان اینکه طلاب باید به آنچه آموخته اند عمل کنند، اظهار کرد: کسی که می خواهد رهبر جامعه ای باشد و حرفش در اجتماع موثر باشد باید اول بین خودش و خدا را اصلاح کند.

استاد اخلاق حوزه علمیه با بیان اینکه چنین شخصی باید خودش را بشناسد تا بتواند معرف خدا باشد، عنوان کرد: عالم بی عمل به شدیدترین عذاب ها دچار می شود.

وی با بیان اینکه آنچه حرام است نباید انجام دهیم، تصریح کرد: حب جاه، حب ریاست و حب احترام نداشته باشید، با خدا معامله کنید، تا حرفمان در دیگران هم اثر کند.

استاد اخلاق حوزه در خصوص بهره گیری از فضائل ماه شعبان گفت: ماه شعبان افضل از همه ماه هاست چون عظمت روزها به واسطه اموری است که در آن روز واقع می شود و در این ماه تولد سه امام بزرگوار و سه امامزاده را داریم که این ها به این ماه عظمت داده اند.

آیت الله ناصری ضمن تبریک میلاد حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) گفت: از حضرت آدم تاکنون  چنین شخصی با چنین ویژگی متولد نشده است و ایشان سبب حیات عالم هستند و واسطه غیب و شهود که اگر امام زمان نباشند دنیا خراب می شود.

استاد اخلاق با تاکید بر استفاده معنوی از برکات این ماه در بیان اسامی دیگر این ماه گفت: ماه شعبان ماه ولایت، ماه رحمت و ماه ارزاق است چراکه ارزاق مومنان جلوه گرتر از سایر ماه هاست و ثواب اعمال در این ماه بیش از سایر ماه هاست و بین علمای علم اخلاق این ماه، ماه سیر الی الله است.

آیت الله ناصری گفت: طبق روایتی از امام موسی الکاظم (ع) هرکسی در ماه شعبان استغفار کند خداوند گناهان گذشته او را حتی اگر به عدد ستاره های آسمان هم باشد می آمرزد.

انتهای پیام/ن

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها