چاپ این خبر
کد خبر : 86130
۲:۴۳ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوانسار مطرح کرد

اشتغال‌ ۵۰۰ نفر با راه‌اندازی طرح گاج

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوانسار گفت: با راه‌اندازی طرح گاج در شهرستان زمینه اشتغالزایی برای ۵۰۰ نفر فراهم می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، علی نجاتیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوانسار اظهار کرد: سال گذشته با صدور ۱۳ فقره جواز تأسیس در زمینه مواد غذایی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان زمینه اشتغال ۲۰۸ نفر فراهم شده است.

وی افزود: با صدور ۸ فقره جواز تأسیس با سرمایه‌گذاری بالغ ۲۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اشتغال ۱۱۲ نفر و با صدور سه فقره جواز تأسیس توسعه‌ای با سرمایه‌گذاری ۶۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اشتغال ۱۰۰ نفر فراهم شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوانسار گفت: صدور یک فقره پروانه بهره‌‌برداری در زمینه تولید فیلترهای هوا با اشتغالزایی برای ۶ نفر با سرمایه‌گذاری ۱۱۵ میلیون تومان در سال گذشته انجام شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته در مجموع با توجه به اقدامات زیرساختی مناسب با همکاری تمام دستگاه‌ها ۲۵ فقره جواز تأسیس و بهره‎برداری صادر شده است که در مجموع با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۰۴ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان بوده است که زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر را در شهرستان فراهم می‌کند.

نجاتیان در اداه مطرح کرد: طرح سرمایه‌گذاری نخ دو، طرح صنایع تولید پیش تنیده، طرح سرمایه‌گذاری تولید MDF با تکنولوژی روز دنیا از جمله این طرح‌ها است که ۸۰ درصد پیشرفت داشته و در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان این‌که با پیگیری نماینده شهرستان در مجلس در راه‌اندازی طرح گاج در شهرستان زمینه اشتغالزایی برای ۵۰۰ نفر در شهرستان فراهم می‌شود، عنوان کرد: در زمینه طرح سامانه بهینه‌یاب ۹ واحد ثبت نام کرده و تسهیلات در قالب طرح رونق با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به واحدهای صنعتی تزریق شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوانسار با اشاره به این‌که ۷ واحد به کارگروه رفع موانع تسهیلات استان معرفی شدند، بیان کرد: با توجه به کمبود اعتبارات سال گذشته در زمینه مشاغل خانگی علیرغم این‌که ۶ سهمیه از سوی اداره کار داشتیم، اما ۱۷ نفر برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به بانک عامل معرفی شدند که به هر متقاضی پنج میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در زمینه تسهیلات روستائی و فراگیر از مجموع اعتبارات که حدود ۲ میلیارد تومان بود ۷۲۰ میلیون تومان تسهیلات یارانه‌دار تخصیص داده شده که ۱۷ مورد پرونده الکترونیکی در دستگاه اجرائی بررسی شده است و دو فقره آن در کمیته فنی شهرستان مصوب و یک فقره در کارگروه استان به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان مصوب و به بانک معرفی شده است.

نجاتیان با بیان این‌که ۱۹ فقره پرونده الکترونیکی در قالب تسهیلات فراگیر به بانک معرفی شدند که ۱۵ فقره آن در کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری تأیید شده است، ابراز کرد: از این تعداد ۱۵ فقره پرونده الکترونیکی ۱۱ فقره در کارگروه استان بوده که ۱۰ فقره به بانک معرفی شدند و ۴ مورد در دست بررسی است و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده است.

انتهای پیام/۶۳۰۷۱/ح۴۰/

خبرنگار معصومه فصاحت

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها