چاپ این خبر
کد خبر : 86135
۲:۱۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
باحضور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

افتتاح بخش اول دهکده گردشگری گلستانکوه در خوانسار

با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بخش اول دهکده گردشگری گلستانکوه خوانسار افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ این مجتمع با مساحت ۴۵هکتار در ابتدای جاده خوانسار به اصفهان روبروی سد باغکل واقع شده و دارای دو بخش خدماتی شامل ویلاها، هتل ۵ستاره، مجموعه آبی، زمین‌های ورزشی و تله کابین به مساحت ۲۵هکتار و بخش سرمایه گزاری شامل ویلا‌ها و مجتمع‌های مسکونی قابل واگذاری، فروش و اجاره با مساحتی حدود ۲۰هکتار است.

برای افتتاح بخش اول دهکده گردشگری گلستانکوه خوانسار یکی از خیران شهرستان به نام حاج فضل الله جواهری بیش از ۶۰میلیارد تومان هزینه کرده است.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم افتتاح این مجتمع صنعت گردشگری را اقتصاد سوم و اشتغال زا‌ترین شغل در دنیا عنوان کرد و گفت: سرعت ایجاد شغل در حوزه گردشگری دو و نیم برابر مشاغل دیگر است.

علی اصغر مونسان همچنین افزود: در طرح اشتغال روستایی دولت معادل یک و نیم میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی و معادل همین رقم بانک‌های عامل اختصاص داده اند.

وی گفت: این اعتبارات به صورت برش‌های استانی به استانداران برای توزیع در شهر‌ها اختصاص خواهد یافت که از این میزان اعتبار ۲هزار و ۴۰۰میلیارد تومان آن مربوط به حوزه گردشگری و صنایع دستی کشور است.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: هدف گذاری ما تا سال ۱۴۰۰ساخت و راه اندازی ۲۰۰۰واحد بوم گردی در کل کشور است.

مونسان اشتغال زایی هر واحد بوم گردی را ۷تا۸ نفر عنوان کرد و گفت: با سرمایه اندکی افزون بر ۵۰میلیون تومان امکان راه اندازی یک واحد اقامتی بوم گردی درآمد زا وجود دارد.

وی افزود: برای مرمت آثار باستانی کشور نیز افزون بر ۷۰۰میلیارد تومان اختصاص می‌یابد که در صورت تخصیص به استان‌ها پرداخت می‌شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها