چاپ این خبر
کد خبر : 86186
۶:۰۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
امام جمعه خوانسار:

صنعت توریسم اسلامی ایجاد شود

امام جمعه خوانسار گفت: باید در صنعت دنیا توریسم اسلامی ایجاد شود تا انسان را به خداوند و توحید آشنا کند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، حجت‌الاسلام رسول خواجه کریمی بعد از ظهر امروز در آیین افتتاح فاز نخست دهکده گردشگری گلستان‌کوه خوانسار، اظهار کرد: در هیچ کتاب آسمانی به اندازه کتاب آسمانی مسلمانان قرآن به تفریح، تفرج و سیاحت برای انسان سفارش نشده است و بسیاری از آیات قرآن در این زمینه آمده است.

وی افزود: دین اسلام گردش و سفر کردن را به بشریت سفارش کرده است زیرا انسان با گردش و سیر و سفر به منابع خدادادی پی‌ می‌برد.

امام جمعه خوانسار ادامه داد: گردش در طبیعت و دامنه کوه‌ها جلوه جمال برای انسان ایجاد می‌کند زیرا ثمره خلقت و آثار خداوند است که تجلی خدای سبحان را نشان می‌دهد، منابع خدادادی آئینه‌های خلقت است.

وی گفت: در دنیای غیراسلام توجه کردن به مسائل غیرمادی است همه به جهت‌های مادی عالم می‌پردازند، بشر تداخل بیشتری با ماده دارد و غفلت از جهت اصلی و دور شدن زیاد از معنویت در انسان اتفاق می‌افتد.

خواجه‎کریمی مطرح کرد: باید در صنعت دنیا توریسم اسلامی ایجاد شود تا انسان را به خداوند و توحید آشنا کند، آن‌چه ما باید به دنبال آن باشیم این است که باید برای توریست خارجی بیشتر مذاهب ایرانی فرهنگ‌سازی شود و تلنگری در توجه به خدا برایش ایجاد شود.

وی تصریح کرد: بستر توریسم اسلامی باید ایجاد کنیم و اگر بستر جذب توریست همان بستری باشد که در کشور گردشگر است مطلب و فرهنگ اضافه از کشور خودش تحصیل نمی‌کند؛ جذب توریست در یک کشور اسلامی خیلی متفاوت‌تر است تا در یک کشور غیراسلامی، باید بستر خداشناسی فراهم شود.

امام جمعه خوانسار عنوان کرد: در کشور عربستان با این‌که خانه خدا در آن بنا نهاده شده است بستر توریسم طوری ترسیم و طراحی شده که توجه به خدا برای انسان حاصل نشود زیرا به مادیات توجه می‌کنند؛ آل سعود بستر نزدیک شدن به خدا را برای توریست فراهم نکرده است و فرهنگ و مذاهب کشور خود را به توریست و گردشگر تلقین می‌کند.

وی تأکید کرد: برای توجه توریست به خدا باید نعمت‎‌های خدادادی را بیشتر تبلیغ کرد زیرا تبلیغ دین است، در جامعه اسلامی از رودخانه و دشت و کوه باید استفاده شود تا انسان نظاره‌گر آثار و آیات رحمت الهی باشد.

خواجه‎کریمی در پایان بیان کرد: باید زمینه توریست در کشور ایران اسلامی طبق اصول اسلام ایجاد شود وگرنه در زمان غیبت اصلاح می‌شود.

خبرنگار معصومه فصاحت

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها