چاپ این خبر
کد خبر : 86189
۹:۵۳ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
فرماندار خوانسار خبر داد

ثبت ۵۲ اثر تاریخی در شهرستان خوانسار

فرماندار شهرستان خوانسار گفت: تاکنون ۵۲ اثر تاریخی شهرستان خوانسار به ثبت رسیده و ۲۵ اثر در حال ثبت است که چشم‌انداز خوبی برای آینده خوانسار است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، سید حسن شفعتی بعد از ظهر امروز در آیین افتتاح فاز نخست دهکده گردشگری گلستان‌کوه خوانسار اظهار کرد: شهرستان خوانسار در دوران دفاع مقدس ۳۰۹ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی افزود: شهرستان خوانسار با داشتن جاذبه‌های گردشگری از جمله گلستان‌کوه، چشمه‌ها، حسینیه‌ها و حوزه‌ علمیه با قدمت ۴۰۰ ساله محلی برای جذب گردشگر است؛ در تمام روستاهای خوانسار، ابنیه‌های تاریخی فراوان برای جذب گردشگر وجود دارد.

فرماندار شهرستان خوانسار با بیان این که برای حفظ بناها و ابنیه‌های تاریخی شهرستان خوانسار نیاز به تسهیلات و اعتبارات داریم، گفت: بناهای تاریخی با قدمت بالای در شهرستان توسط وراث در حال تفکیک و فروش است که نابودی آثار تاریخی را به همراه دارد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش صنعت بوم‌گردی ورود پیدا کردیم، ۱۰ واحد بوم‌گردی انتخاب شدند که مجوز ۷ واحد صادر شده و مابقی در حال صدور است.

شفعتی با بیان این‌که کمک به بخش بوم‌گردی روستایی جذب گردشگر داشته است که می‌تواند مکمل مجموعه دهکده گردشگری در جذب گردشگر در فصول مختلف سال را داشته باشد، یادآور شد: شهرستان خوانسار حدود ۳۸ هزار نفر جمعیت دارد، اما ۳برابر این جمعیت در شهرستان اسکان دارند که خدمات می‌گیرند.

وی اذعان داشت: تاکنون ۵۲ اثر تاریخی شهرستان خوانسار به ثبت رسیده و ۲۵ اثر در حال ثبت است که چشم‌انداز خوبی برای آینده خوانسار است.

فرماندار شهرستان خوانسار تأکید کرد: تپه تاریخی روستای رحمت‌آباد از معدود تپه‌های تاریخی است که قبلا محل سکونت افراد بوده است که برای کاوش و مرمت نیاز به اعتبارات دارد.

وی با بیان این که شهرستان خوانسار مهد علما و شهر خیرین است، بیان داشت: افرادی برای ایجاد سرمایه‌گذاری ورود پیدا کردند منابع خدادادی و آثار تاریخی فراوان در شهر خوانسار وجود دارد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها