چاپ این خبر
کد خبر : 86198
۱۰:۰۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
معاون رئیس جمهور:

واردات ارز تنها با ثبت سفارش امکان پذیر است/ امسال باید یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی ایجاد شود

نوبخت گفت: امسال باید یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی ایجاد شود که برای این کار ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه افتتاح پارک علم و فناوری ابوریحان بیان کرد: وقتی با محدودیت هایی در زمینه سرمایه گذاری خارجی روبرو هستیم باید از طرح های دانش بنیان برای جهش و رشد استفاده کنیم.

محمدباقر نوبخت ادامه داد: مجموعه علمی تحقیقاتی اصفهان شرکت های متعدد دانش بنیان را در خود جای داده که هر کدام از این شرکت ها در عرصه ملی و رقابت با محصولات خارجی حرف برای گفتن دارند.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان می توانند چرخه اقتصاد مقاومتی که همه به دنبال آن هستند را تکمیل کنند که امروز هم بر همین اساس چندین افتتاحیه و بهره برداری داشتیم.

معاون رئیس جمهور در رابطه با حمایت دولت از این شرکت ها گفت: در برابر واردات کالاهای خارجی در راستای سامان بخشی به بازار ارز مدلی را طراحی کردیم که هر فرد برای واردات ارز باید از طریق ثبت سفارش اقدام کند تا از مزایای ارز ۴۲۰۰ تومانی برخوردار شود.

نوبخت خاطر نشان کرد: امسال باید یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی ایجاد شود که برای این کار ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده است.

وی همچنین تصریح کرد: استان اصفهان در راستای اجرای ۱۲ برنامه معین از این میزان بودجه که برای سرمایه گذاری تعیین شده است می تواند سهم خود را درخواست کند که برای حمایت از شرکت های دانش بنیان منابع لازم تامین شده است.

انتهای پیام/ت.ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها