چاپ این خبر
کد خبر : 86204
۳:۰۶ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
حکایت ما و احسان ها...!!

مشکل بعضی ما ایرانی ها از کجاست!؟

احسان، نامِ مستعار یک دوست مجازیست، از این جهت که مدام در گروه سابق تلگرامی(خدایش بیامرزد) از رانت و فساد در ایران سخن می گفت و تحلیل می نوشت.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، احسان، نامِ مستعار یک دوست مجازیست، از این جهت که مدام در گروه سابق تلگرامی(خدایش بیامرزد) از رانت و فساد در ایران سخن می گفت و تحلیل می نوشت.

یکی از موضوعات ثابت و همیشگی او، مقایسه رفتار و فرهنگ_ایرانی ها با اروپایی هاست، از این آدمهایی ست که به ترکیه و ارمنستان سفر کرده و آنجا را کل دنیا میداند در هر موضوعی یک مثال از آنها میزند که مردم چشم آبی چقدر بافرهنگ، قانونگرا و اهل نظم و انضباطند!

مدت ها بحث کردن با او فایده نداشت، تا این دوستی مجازی به مختصر رابطه ای(بند پ) در واقعیت رسید.

دست برقضا، از سر خوش اقبالی، یک روز در صف نانوایی منتظر بودم تا نوبتم شود، در صف ایستادن از سخت ترین کارهاست، آنهم، نانوایی!

جمعیت زیادی هم در صف نبودند. احسان یعنی همان دوست مجازی ما رسید، و مستقیم وارد نانوایی شد، حالا مرا ندید یا خود را به ندیدن زد نمیدانم، خوش و بشی با شاطر که رفیقش بود کرد و پنج یا شش دقیقه بعد با دست پر از نانوایی خارج شد.

سوژه دستم رسید، همان لحظه به او پیام دادم: رفیق! در اروپا مردم صف نمی ایستند؟!
ماجرا را فهمید و بهانه پشت بهانه!

گفتم: آقا احسان مشکل ما ایرانی ها همین جاست، به دیگران که میرسیم، آنها را بخاطر #نظم، قانون و فرهنگشان ستایش میکنیم و حاضر نیستیم لااقل به چیزی که از آن دم می زنیم،پایبند باشیم و لااقل در رفتار خود هم این رویه را نشان دهیم.

از خودمان شروع کنیم، چون جامعه از من و تو شکل می گیرید.
حکایت حمایت از کالای ایرانی هم از همین جنس است!
آری! مردمی که به کالای ملی خود غیرت ندارند و به دسترنج کارگر خود احترام نمی گذارند، توسط سایر ملت هاتحسین نخواهند شد!

برگرفته از کانال جوانه

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها